Leclerc nagyon optimista a monzai hétvége előtt

Hegedűs Dávid2024. 08. 30.
Charles Leclerc
Fotó: Antonin Vincent / DPPI / Scuderia Ferrari Press Office

A váratlan zandvoorti dobogó és jó szereplés után igencsak bizakodva készül a csapat hazai versenyére Charles Leclerc.

A gyenge időmérő után Leclerc erős versenytempóval behozta a Ferrarit a dobogóra egy olyan pályán, ami az elmondásuk szerint nagyon nem feküdt nekik. De nem csak ő, hanem társa Carlos Sainz a Q2-es kiesés után is hozott egy erős, ötödik helyet.

Mindezek fényében érhető az elégedettség, ráadásul pont Monza előtt kaptak egy komoly önbizalom löketet az olaszok.

„Hihetetlenül fontos volt ez a dobogó. Volt három vagy négy olyan futamunk, ahol kísérletezgettünk, hogy megpróbáljuk megérteni a gondjainkat a középtávú fejlődésünk érdekében. Azonban hamarosan érkezik egy frissítés. Fred is megerősítette, hogy Monzában jön. Remélem segíteni fog, hogy csökkentsük a lemaradásunkat.” – kezdte a monacói.

„A fejlesztésekig viszont mindig a kármentés volt a célunk. Hollandiában a hatodik helyet céloztuk meg, ez volt a realitás. Három, négy kör után viszont megvolt a tempó. Megtudtuk csinálni a harmadik helyet, ami egy jó szereplés. Jó pontokat szereztünk. Most viszont reménykedünk, hogy a fejlesztések tovább segítenek rajtunk.”

Hogy mit jelent ez a jövőre nézve, arra így felelt:

„Nagyon nehéz megjósolni. Ha szombaton feltették volna nekem ezt a kérdést, akkor azt mondtam volna, hogy nehéz futamunk lesz. A vasárnap sokkal jobb volt. Ha sikerül megértenünk, hogy mi miatt voltunk ilyen jók, akkor elég optimisták lehetünk a jövőt illetően. De még nem értjük teljesen.” – fogalmazott Leclerc.