Leclerc rendkívül ritka dupla szabályszegése miatt mehet a versenybírák elé

Vámosi PéterVámosi Péter2025. 11. 21.
Charles Leclerc
Fotó: Antoine Truchet/Scuderia Ferrari HP

Charles Leclerc-t a Las Vegas-i Nagydíj versenybírái elé idézték, mert állítólag nem cserélte ki a kormánykerékét és nem kapcsolta ki az ERS-t, miután a második szabadedzés alatt félreállt a pályán.

A Ferrari pilótája a második szabadedzés újraindulása után nem sokkal sebességváltó-problémákkal küzdött, miután egy laza aknafedél miatt piros zászlóval korábban leállították a körözést.  Mivel SF-25-ös autója azonnal képtelen volt a normális tempóra, a nyolcszoros futamgyőztes félreállt és a korlátok mögé húzódott.

Később egy második, ezzel nem összefüggő piros zászló is előkerült, ami a csatornafedél problémája folytatódásának volt köszönhető. Ez azonban azt jelentette, hogy Leclerc nem maradt le semmilyen fontos pályaeseményről a Nevada-i edzés második órájának záró szakaszában. A hivatalos versenybírói dokumentumban ennyit közöltek:

„Az FIA Formula One Sporting Regulations 26.5 cikkének állítólagos megsértése – a pilóta nem tette vissza a helyére a kormányt és nem kapcsolta le az ERS-t”.

Miután az első szabadedzésen az első helyet szerezte meg, a monacói versenyző végül az FP2-ben a harmadik leggyorsabb lett.

A 28 éves pilóta helyi idő szerint 22:00-kor jelentkezik a versenybíróknál.