Lehet, hogy már holnap láthatjuk az Audi F1 2026-os betontorpedóját!

Vámosi PéterVámosi Péter2026. 01. 08.
Audi R26 Concept
Fotó: Audi AG

A PlanetF1.com értesülései szerint az Audi F1-es csapata pénteken (január 9-én) forgatási napot tart Barcelonában.

A német gyártó a korábbi Sauber csapat felvásárlásának és átnevezésének befejezése után készül első Forma-1-es szezonjára 2026-ban. Az Audi az öt motorgyártó egyike lesz – a Mercedes, a Ferrari, a Honda és a szintén újonc Red Bull-Ford mellett –, amelyek 2026-ban jelen lesznek a rajtrácson. A weboldal beszámolója szerint az Audi szerdán megerősítette, hogy a csapat december 19-én végrehajtotta az első teljes autóindítását, amikor a karosszériát és a motort először rakták össze.

Kiderült, hogy az istálló első pályára lépése hamarosan bekövetkezik, mivel már tervek készültek a forgatási napra. Eszerint az Audi holnap (pénteken) megjelenik a Circuit de Barcelona-Catalunya pályán, hogy elvégezzék a 2026-os F1-es autójuknak a bejáratását. Minden alakulatnak két forgatási napot engedélyeznek a jelenlegi specifikációjú gépekkel minden évben, az Audi így 200 kilométert (42 kört) futhat a Spanyol Nagydíj helyszínén.

Az Audi – amely 2026-ban hivatalosan Audi Revolut F1 Team néven indul, miután megszerezte a globális bankóriást névadó szponzornak – a múlt hónapban bejelentette, hogy január 20-án Berlinben egy rendezvényen mutatják be az autó festését. A bemutatóra mindössze hat nappal azelőtt kerül sor, hogy a csapat visszatér Barcelonába az F1 első előszezoni tesztjére, amelyet január 26-30. között zárt kapuk mögött rendeznek.

Két további szezon előtti teszt következik Bahreinben február 11-13. és 18-20. között, majd március 8-án megkezdődik a szezonnyitó Ausztrál Nagydíj. Gabriel Bortoleto és Nico Hülkenberg fog vezetni az Audi csapatában 2026-ban, amelyet Jonathan Wheatley, a Red Bull korábbi sportigazgatója irányít.