Levélszemétnek minősítette az F1 meghívóját az Andretti Global informatikai rendszere

Csonka NikolettCsonka Nikolett2024. 02. 04.
Zak Brown, Michael Andretti, mclaren
Fotó: McLaren

Személyes elbeszélgetésre kapott meghívást az F1-től az Andretti-Cadillac csapat, ám a levelező program közreműködése miatt nem kapták meg időben az e-mailt.

Michael Andretti már évek óta szeretne a száguldó cirkusz tagja lenni. Az FIA pályázatára benyújtott dokumentumaik alapján a Szövetség jóváhagyta az indulás iránti kérelmüket 2023-ban, ám a sportág már elutasította az amerikai ex-versenyző projektjét. Mohammed Ben Sulayem pár hónapja még arról beszélt, hogy a sportág nem fordíthat hátat egy olyan érdeklődőnek, mint a General Motors (Andretti révén ugyanis a Cadillac is csatlakoznak motorpartnerként az F1-be), így a Liberty Media közbenjárására is számít.

Ám a csapatok nem akarták a nyereségalapot még jobban szétosztani, és a FOM sem volt vevő plusz egy konstruktőrre. Így a napokban hivatalosan is elutasították az Andretti-pályázatot, de az ajtót azért 2028-ra nyitva hagyták a számukra.

Associated Press értesülései szerint a Forma-1 vezetősége személyes találkozóra akarta hívni Michael Andrettit és a General Motors képviselőit. Ám a megkeresésre nem reagált egyik fél sem, így a sportág az együttműködés hiányaként könyvelte el a csendet. Ugyanakkor a belépni kívánó csapat érdekeltjei azért nem válaszoltak a megkeresésre, mert a meghívó egyenesen a spam mappába landolt a levelező program közbenjárása miatt.

Az amerikai ex-versenyző nagyon is szeretett volna leülni a sportág irányítóival, ezért sem értette, milyen megkeresésről beszél az F1, mivel ő nem kapott semmit. Az Andretti Global informatikusai kiderítették, azért landolt a spam mappába a felkérés, mert az nem közvetlenül Stefano Domenicalitól érkezett, hanem az F1 egyik munkatársától. Így a program gyanús tevékenységként könyvelte el az elektronikus levelet és annak tartalmát.

Andretti kihangsúlyozta, ő továbbra is nyitott a tárgyalásra, csakúgy, mint az FIA, így az ügyük még nincs lefutva.