Lewis Hamilton „átvette az irányítást” Charles Leclerctől

Lancz DánielLancz Dániel2026. 06. 17.
Lewis Hamilton, Charles Leclerc, Ferrari
Fotó: Scuderia Ferrari HP

Martin Brundle, korábbi F1-es versenyző nemes egyszerűséggel kijelentette, hogy Charles Leclercnek vissza kell vennie a „gyeplőt” Lewis Hamiltontól a következő versenyhétvégéken.

Hamilton a múlt hétvégén megrendezett Katalán Nagydíjat a második helyről rajtolva megnyerte. Ezzel megszerezte első győzelmét a Ferrarival.

Nem mondhatni szerencsének ez a jó forma, hiszen az azelőtti hat fordulóból háromszor is a dobogós helyek egyikén végzett.

Amíg a hétszeres világbajnok ünnepelt, a Ferrari garázs másik felében csalódottság uralkodott el. A monacói versenyző Barcelonában a verseny vége előtt pár körrel kiesett egy technikai meghibásodás miatt.

Hamilton mondhatni „csapatvezető” lett házon belül Brundle állítása szerint, annak ellenére, hogy Leclerc 2019 óta erősíti a maranellói alakulatot.

„Egy körrel azután, hogy [Kimi] Antonelli kiesett, Leclercnek is le kellett parkolnia a Ferrariját – közölte Brundle a Sky F1 rovatban. „Az utóbbi időben nagyon nehéz időszakon ment keresztül. Nagyon erős teljesítményre van szüksége a közelgő ausztriai és silverstone-i versenyeken, hogy újra megalapozza magát. Egyelőre Hamilton most egyértelműen csapatvezetőnek tűnik. Lewis utolsó három versenyének eredménye a következő: második, második, első.”

Tény, Hamilton versenyét nagyban segítette a Fernando Alonso által „megidézett” virtuális biztonsági autó ahhoz, hogy korábbi csapattársa, George Russell elé jöjjön vissza a boxkiállása után. Ennek ellenére Brundle hisz abban, hogy a beavatkozás nélkül is győztesként távozott volna Spanyolországból.

„Nyert volna akkor is, ha 10 másodpercet spórol a harmadik, egyben utolsó kiálláson? Nehéz biztosra menni, mert normális esetben meg kellett volna előznie Norrist és a két Mercedest. Ám az az érzésem, hogy így is, úgyis nyert volna. Olyan jó tempóval és gumielőnnyel rendelkezett a záró szakaszban.”