Liam Lawson: A közösségi média nagyon mérgező hely tud lenni

Tajthi AndreaTajthi Andrea2026. 02. 26.
Liam Lawson
Fotó. Rudy Carezzevoli/Getty Images / Red Bull Content Pool

Liam Lawson elárulta, hogy törölte a közösségi oldalak alkalmazásait saját eszközeiről, miután online zaklatásnak volt kitéve, és úgy ítélte meg, hogy azok mérgező felületek.

Lawson jelentős online zaklatásnak volt kitéve – először, miután Daniel Ricciardo helyett választották ki a 2024-es szezonra, majd ismét, miután Sergio Pérezt váltotta a Red Bullnál a tavalyi szezon kezdetén.

A új-zélandi versenyző gyűlölködő kommenteket kapott, miután mindössze két verseny után visszaminősítették őt Racing Bullshoz és Yuki Tsunoda került a Red Bullhoz.

Most elismerte, hogy sokkal jobban is érzi magát, mióta törölte a közösségi médiát.

Bár továbbra is posztol az Instagramon, kizárólag a rajongói számára, valamint hogy kapcsolatot tartson a barátaival és a családjával. Azonban az X-en már közel egy éve nem jelenik meg.

„Sokkal jobb. Sokkal, sokkal jobb” – magyarázta Lawson a Gypsy Tales podcastban.

„Nagyon mérgező hely tud lenni. De megértem az embereket. Én fiatalon hagytam ott az iskolát, de úgy érzem, hogy épphogy átvészelem azt a kort, amikor a közösségi média nagy szerepet játszott.”

„Legalábbis Új-Zélandon valószínűleg a Facebook volt a legfontosabb. Az Instagram még elég új volt. Úgy érzem, igen, [Új-Zéland] bizonyos szempontból nagyon lemaradt.”

„Ez nagyon jó, mert manapság az iskolai zaklatás olyan dolog, amitől nem lehet elmenekülni, amikor hazamész, a közösségi média miatt.”

Lawson nem egyedül áll az F1 paddockban, aki online zaklatást áldozata volt már. Andrea Kimi Antonelli is kapott belőle a katari verseny után.

Antonelli késői hibája lehetővé tette Lando Norris előzését, ami csökkentette Max Verstappen esélyét a bajnoki cím megnyerésére, és végül épp ennyivel maradt le róla.

Lawson szerint azoknak, akik online sértő kommenteket írnak, többnyire nem lennének elég bátrak ahhoz, hogy ezeket személyesen is kimondja.

„99%-ban az emberek soha nem mernék személyesen kimondani azt, amit online írnak” – mondta. „Ugyanez vonatkozik a mi sportunkra is, amikor ezzel a problémával szembesülünk.”

„Természetesen most már nem olvasom ezeket, de ilyenek ezek a dolgok. A rajongók nem kedvelik a versenyzőket vagy a csapatokat, és rengeteg negatív kommentet írnak róluk, őrült dolgokat mondanak.”

„De személyesen soha nem mondanák ezeket, nemhogy bátorságuk lenne odamenni valakihez, hogy ezt megtegyék, de ezeknek a srácoknak túl könnyű kitalálni őrült dolgokat.”