Már a gyári csapatok is aggódnak a McLaren jelenlegi formája miatt

Vámosi PéterVámosi Péter2023. 09. 26.
Max Verstappen, Lando Norris, Oscar Piastri, mclaren
Fotó: McLaren

Az F1 két abszolút élcsapata – a Ferrari és a Mercedes – elismerik, hogy „aggódnak” amiatt, hogy lemaradnak a gyorsan fejlődő McLaren mögött.

A Red Bull jelenleg teljesen dominál a Forma-1-ben. A Mercedes és a Ferrari a második és a harmadik helyen állnak a konstruktőri tabellán – de kevesebb, mint feleannyi ponttal, mint a Red Bull. Az Aston Martin a negyedik az összetettben, miután a csapat meglepően jól kezdte a 2023-as évet. A remek formában lévő Lando Norris – aki Suzukában második lett – szerint ugyanakkor a McLaren le tudja győzni őket:

„Már csak 49 pont, így határozottan azt gondolom, hogy képesek vagyunk rá. Azt hiszem, a mi előnyünk jelenleg szinte mindegyik csapathoz képest az, hogy két olyan versenyzőnk van, akik ott vannak az élen, és harcolnak ezekért a pozíciókért és pontokért.”

Valóban, ahogy a McLaren gyorsan javult a szezon alatt, az istálló újonc versenyzője, Oscar Piastri – aki nemrég 2026-ig írt alá – szintén egyre erősebb. A mercedeses Hamilton úgy véli, csapatának alaposan meg kell gondolnia, hogy követi-e a McLaren példáját, amely egyértelműen a Red Bull autójának a koncepciójára váltott. A hétszeres világbajnok így fogalmaz:

„Ők bebizonyították, hogy meg lehet ezt csinálni, és nekünk is meg kell néznünk, mit tettek. Nekünk is ebbe az irányba kell elmennünk. A jelenlegi döntéseink döntő fontosságúak a jövőbeli utunk szempontjából.”

A Red Bull 2023-ban minden egyes futamot megnyert, kivéve Szingapúrt. Itt az energiaitalos csapat megbotlott, és a Ferrarival Carlos Sainz élt a lehetőséggel. A Scuderia ezután Japánba utazott, ahol a Red Bull és a McLaren is megelőzte. Arra a kérdésre, hogy a maranellói csapat aggódik-e a McLaren gyors előretörése miatt, Charles Leclerc így válaszolt az olasz Skynak:

„Igen is, és nem. Suzuka egy olyan pálya volt, amely megfelelt az autójuk karakterisztikájának, akárcsak Silverstone. Tehát majd meglátjuk. Amennyiben Katarban megerősítenék a tempójukat, akkor aggódnánk. Már most is zavaró, de tudjuk, hogy ezek olyan pályák, ahol erősebbek. Ha Katarban megint ez lesz, akkor elkezdünk komolyabban nyugtalankodni.”