Máris óriási hátrányba került a Ferrari a konstruktőri csatában Leclerc büntetése miatt!

Vámosi PéterVámosi Péter2024. 12. 06.
Charles Leclerc, Arthur Leclerc
Fotó: Scuderia Ferrari Press Office

Charles Leclerc 10 rajthelyes büntetést kapott az Abu Dhabi Nagydíjra, miután a Ferrari versenyzőjének új energiatárolót kénytelenek beépíteni, ami komoly csapást jelent a csapat reményeire a McLarennel vívott konstruktőri csatában.

A monacói pilóta az első szabadedzés első 20 percét a boxban volt kénytelen kivárni Abu Dhabiban, miközben a Ferrari egy feltételezett akkumulátorproblémával foglalkozott az autóján – szerencsére így is lehetőséget kapott arra, hogy öccsével, Arthur Leclerc-rel a pályára léphessen. A probléma kijavítása érdekében azonban most túllépték a szezononként két energiatárolóra engedélyezett keretet, ami hátrasorolást eredményez a rajtrácson.

Emiatt hatalmas versenyt kell futnia ahhoz, hogy a Ferrari életben tudja tartani bajnoki reményeit. A maranellói alakulat mindössze 21 ponttal van lemaradva a McLaren mögött a konstruktőri bajnoki címért folytatott harcban, és egy majdnem tökéletes hétvégére lesz szükségük ahhoz, hogy reményeiket maximalizálják, mivel a várható büntetés hatalmas gondot fog jelenteni. A Yas Marina Circuit pályán nem sokkal az FP1 vége előtt kiadott dokumentumban ez áll:

„A Charles Leclerc által használt energiatároló a 2024-es bajnoki szezonra engedélyezett két (2) új energiatároló közül a harmadik (3.), és így nem felel meg a 2024-es Forma-1-es Sportszabályzat 28.2. cikkének.”

A sportfelügyelők ülése után nem sokkal megerősítették, hogy Leclerc valóban 10 rajthelyes büntetést kap a szabálysértésért. A monacói erős tempót mutatott az első edzésen, annak ellenére, hogy késve jutott ki a pályára, hiszen 0,221 másodperces előnnyel zárta az időmérőt a McLarenes Lando Norris előtt.

Mivel a Ferrarinak 22 ponttal kell megelőznie a papaya csapatot a hétvégén, ennek a teljesítménynek a fenntartása kulcsfontosságú lesz a 27 éves versenyzőnek.