Massa váratlanul beállított a Brazil Nagydíjra, és nyilatkozott az F1-es jogi csatáról

Vámosi PéterVámosi Péter2023. 11. 05.
Daniel Ricciardo, Max Verstappen, Felipe Massa
Fotó: Patrik Lundin/Getty Images/Red Bull Content Pool

Felipe Massa a Forma-1-gyel zajló jogi csatájáról beszélt, miközben részt vett a Brazil Nagydíjon, pedig korábban hivatalosan nem kapott meghívást a sportágtól.

A 11-szeres nagydíjgyőztes jogi lépéseket akar tenni az F1 ellen a 2008-as világbajnoki cím miatt, amelyet a szezon utolsó kanyarjában veszített el Lewis Hamiltonnal szemben. Ő és jogi csapata kártérítést követel egy állítólagos „összeesküvés” miatt a Crashgate kapcsán, amikor Nelson Piquet Jr. szándékosan ütközött a Renault-jával Szingapúrban. Massa korábban az Autosportnak elmondta, hogy a királykategória nem hívta meg a Brazil Nagydíjra, mivel már korábban is azt mondták neki, hogy nem vehet részt az olaszországi Monzában rendezett futamon. A brazil általában mindig ott szokott lenni hazája F1-es versenyhétvégéin, és ez 2023-ban sem lesz másképp, korábbi megjegyzései ellenére sem. Az F1-es újságíró, Albert Fabrega szombaton Twitteren posztolt egy képet Massáról a paddockban, közvetlenül a sprint kvalifikáció befejezése után.

Massa később a szombati sprintfutam után a Viaplay-nek beszélt a futamon való részvételéről és a jogi viszályáról:

„Nem nagykövetként vagyok itt, aki dolgozik, hanem Forma-1 rajongóként. Ez nem változtat semmin, és nem veszi el a sportág igazságáért folytatott harcunkat. Ezt tesszük, és a végsőkig elmegyünk, mert ez a helyes dolog. Várunk az FIA-ra és a Forma-1-re, hogy válaszoljanak a levélre, hogy megértsük, hogy bírósághoz kell-e fordulnunk avagy sem.”

Bernie Ecclestone, aki a 2008-ban még az F1-et irányította, illetve ifjabb Piquet állítólag szintén jelen voltak Interlagosban.