Még az F1 és az FIA is reagált Hamilton kutyájának halálhírére

Tajthi AndreaTajthi Andrea2025. 09. 30.
Lewis Hamilton, ferrari
Fotó: Scuderia Ferrari Press Office

Az F1-es paddock egy emberként érez együtt Lewis Hamiltonnal, miután a bejelentette szeretett kutyája, Roscoe halálát.

A hétszeres világbajnok hétfőn a közösségi médiában jelentette be, hogy Roscoe vasárnap este tüdőgyulladás következtében elhunyt a karjaiban.

Hamilton pénteken kihagyta a Ferrari csapatával tartott F1-es Pirelli tesztet is hogy Roscoe mellett lehessen, miután a 12 éves bulldog kómába esett. A 40 éves brit versenyző elmondta, hogy „élete legnehezebb döntését” hozta meg, amikor Roscoe elaltatása mellett döntött.

A hír után Hamilton rengeteg támogató és részvétnyilvánító üzenetet kapott.

Ferraris csapattársa, Charles Leclerc, akinek szintén van egy kutyája, Leo, szív emojival válaszolt, míg csapata így írt: „Részvétünk a veszteségért, Lewis. Roscoe csodálatos kutya volt, soha nem fogjuk elfelejteni.”

Korábbi, mercedeses csapattársa, George Russell így fogalmazott: „Részvétem a veszteségedért, haver.”

Az Alpine pilótája, Pierre Gasly, akinek Simba nevű pudlija van, szintén kommentelt: „Részvétem a veszteségedért.”

Az Alex Albon állatainak Instagram-fiókja, az „Albon Pets” így írt: „Szeretünk, Roscoe. Teljes szívünkből tudjuk, hogy egy nap találkozni fogunk. Érezd jól magad a mennyországban, Roscoe.”

Esteban Ocon így fogalmazott: „Mindannyian gondolunk rád, Lewis. Hiányozni fogsz, Roscoe, nyugodj békében.”

Hamilton korábbi csapata, a Mercedes így kommentálta: „Gondolatban veled vagyunk, Lewis. Roscoe sok örömet okozott azoknak, akik megismerték, és mindig a családunk része marad.”

A McLaren pedig így írt: „Gondolatban veled vagyunk, Lewis. Roscoe a paddock sztárja volt, hiányozni fog.”

De a rivális csapatok, a Red Bull, a Racing Bulls és a Williams is együtt érez Hamiltonnal.

„Nagyon fog hiányozni a paddockból! Sajnáljuk a veszteségedet, Lewis” – írta a Sauber.

A Williams csapatfőnöke és a Mercedes korábbi főstratégája, James Vowles így írt: „Legmélyebb részvétem, Lewis. Gondolatban veletek vagyok.”

Az Alpine így nyilatkozott: „Nagyon sajnáljuk a veszteségedet, Lewis. Hiányozni fog Roscoe a paddockból.”

Az F1 maga is tisztelettel adózott az eb előtt: „Nyugodj békében, Roscoe Hamilton, aki önmagadban is igazi sztár voltál.”

Eközben az F1 irányító testülete, az FIA így nyilatkozott: „Az FIA családja mélyen megrendült Roscoe elhalálozásának hírére. Gondolataink veled vannak, Lewis.”

Hamilton Roscoe halálát bejelentő posztja mára az Instagramon a legtöbb lájkot kapott posztjává vált, kevesebb mint 24 óra alatt (a cikk írásának pillanatában) 8,8 millió lájkot gyűjtött, ami jól mutatja, milyen népszerű volt Roscoe az F1-ben és a világban.

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

Lewis Hamilton (@lewishamilton) által megosztott bejegyzés