Még nem áll le az idei autó fejlesztésével a McLaren

Hegedűs Dávid2025. 06. 11.
McLaren
Fotó: Sam Bloxham / LAT Images / McLaren

Domináns teljesítménnyel kezdte a 2025-ös idényt a McLaren. A konstruktőri címvédő alakulat mindkét bajnokságban magabiztosan vezet.

Piastri és Norris párosa kiemelkedő eredményeket hoz a csapatnak, rajtuk kívül csak a címvédő Verstappen tudott versenyt nyerni.

Látva a wokingiak formáját nehéz dolga lesz majd a hollandnak, jó eséllyel mindkét bajnoki címet behúzza a papaya-gárda.

A szezon negyedénél így joggal merül fel a kérdés, hogy a McLaren meddig kívánja még az idei autóját fejleszteni, és mikor áll át a 2026-osra, amikor is jelentősen megújulnak az autók.

A csapatfőnök Andrea Stella most elmondta, hogy még készülnek komoly újításokkal idén:

„Szerintem mi semmiben nem kezeljük máshogy ezt a kérdést, mint a többi kilenc csapat. Továbbra is fenntartjuk a lendületet az idei autónkkal, mivel mi nem tartunk semmit magától értetődőnek. Fejlesztenünk kell folyamatosan az autónkat, különösen bizonyos területeken, és a terveink szerint ezt meg is fogjuk tenni pár fejlesztéssel.” – jelentette ki az olasz csapatfőnök.

„Ugyanakkor sok tennivalónk van a 2026-os autón, úgyhogy januártól már sok erőforrást fektetünk abba is. Jelenleg megpróbáljuk a lehető leghatékonyabban megosztani az erőforrásainkat. Egy bizonyos szakaszban teljesen átfogunk állni a 2026-os autóra, de még ha jó helyzetben is vagyunk a jelenlegi bajnokságban, még nem tettünk le az idei autóról sem.” – tette hozzá.