Meglepő célt tűzött ki maga elé Szafnauer, miután kirúgták az F1-ből

Otmar Szafnauer azt állítja, hogy a fogyás most a személyes teendő listája élén áll, miután kirúgták az Alpine-tól.
Ugyan a Renault tulajdonában álló csapat Spa-Francorchamps-ban azt közölte, hogy azonnali távozásáról közös megegyezéssel állapodtak meg, a korábbi csapatfőnök Szafnauer azt mondja, hogy ez valójában váratlanul érte. A Servus TV-nek beszélt erről:
„Nem tudom, hogy ez a döntés miért született. Négy kiesésünk volt egymás után, de igazából egyik sem az alakulat miatt történt.”
Szafnauer szerint egy beszállító miatti technikai gond és a bukások voltak az okok, ezért így folytatta:
„Ugyanakkor ha a döntéshozók nem rendelkeznek a megfelelő információkkal, akkor nem tudják megtenni a kívánt lépéseket.”
Mivel Szafnauert a menesztése meglepetésként érte, elmondta, hogy egyelőre nincsenek tervei arról, hogy mi jöhet ezután:
„Most csak pár hét vagy hónap szünetet tartok, és megpróbálok lefogyni. Lehet, hogy futok egy kicsit, és minden nap elmegyek edzőterembe is”.









