Meglepő célt tűzött ki maga elé Szafnauer, miután kirúgták az F1-ből

Vámosi PéterVámosi Péter2023. 08. 09.
Otmar Szafnauer
Fotó: Aston Martin F1 Team

Otmar Szafnauer azt állítja, hogy a fogyás most a személyes teendő listája élén áll, miután kirúgták az Alpine-tól.

Ugyan a Renault tulajdonában álló csapat Spa-Francorchamps-ban azt közölte, hogy azonnali távozásáról közös megegyezéssel állapodtak meg, a korábbi csapatfőnök Szafnauer azt mondja, hogy ez valójában váratlanul érte. A Servus TV-nek beszélt erről:

„Nem tudom, hogy ez a döntés miért született. Négy kiesésünk volt egymás után, de igazából egyik sem az alakulat miatt történt.”

Szafnauer szerint egy beszállító miatti technikai gond és a bukások voltak az okok, ezért így folytatta:

„Ugyanakkor ha a döntéshozók nem rendelkeznek a megfelelő információkkal, akkor nem tudják megtenni a kívánt lépéseket.”

Mivel Szafnauert a menesztése meglepetésként érte, elmondta, hogy egyelőre nincsenek tervei arról, hogy mi jöhet ezután:

„Most csak pár hét vagy hónap szünetet tartok, és megpróbálok lefogyni. Lehet, hogy futok egy kicsit, és minden nap elmegyek edzőterembe is”.