Megszabadulna a McLarentől a Mercedes

Hegedűs Dávid2026. 01. 10.
McLaren, Mercedes
Fotó: Guido De Bortoli / LAT Images / McLaren

A regnáló világbajnok McLaren 2021-től használ ismét Mercedes erőforrásokat, amely tevékeny részese volt az elmúlt évek sikereinek.

A 2010-es évek második felében, elsősorban a Honda motorral igencsak hányattatott sorsa volt a wokingi gárdának, amin némileg enyhített a Renaultra váltás. 2021-ben azonban visszatértek a korábbi sikeres motorbeszállítóra, a Mercedesre, akik a jelenlegi szerződés értelmében 2030-ig szállítanak nekik erőforrást.

A hibrid éra abszolút legdominánsabb erőforrása a Mercedesé, akik az elmúlt években nem nagyon tudtak beleszólni a bajnoki csatába, ellenben a McLarennel, aki két év alatt két konstruktőri és egy egyéni világbajnoki címet zsebeltek be a németek motorjával.

Így tehát az ügyfélcsapat abszolút a gyári csapat feje fölé nőtt, ami ritkán hangzik jól egy gyártónak.

Egy jól értesült újságíró, Ralf Bach most arról számolt be, hogy a Mercedes stuttgarti gyárában több, vezető ember is arra törekszik, hogy a szerződés lejártakor szakítsanak a McLarennel. Szerintük ugyanis a britek akadályozzák az ezüst nyilak világbajnoki esélyeit, mivel hiába lenne verhetetlen a motor, ha a McLaren aerodinamikailag jobb autót épít, akkor patthelyzetbe kerülhet a Mercedes.