Megszólalt a Red Bull főnöke Verstappen és a Mercedes titokzatos egyeztetéséről

Tajthi AndreaTajthi Andrea2026. 05. 23.
Max Verstappen
Fotó: Rudy Carezzevoli/Getty Images / Red Bull Content Pool

A Red Bull csapatfőnöke, Laurent Mekies elmondása szerint semmi jelentősége nincs annak, hogy Max Verstappen édesapja, Jos, nyilvánosan, és hosszan beszélgetett a Mercedes csapatfőnökével Toto Wolffal, a kanadai nagydíj paddockjában.

Idősebb Verstappen és Wolff beszélgetése újra életre keltette azokat a pletykákat, melyek szerint Max Verstappen fontolgatja a Red Bulltól való távozást, és jó eséllyel a Mercedes felé kacsingat. Bár lehet, hogy helyesebb úgy fogalmazni, hogy Wolff kacsingat továbbra is Verstappen felé.

A négyszeres világbajnok holland 2028-ig szerződésben áll a Red Bull-lal, de ez nem jelent garanciát arra, hogy ki is tölti a szerződésében foglalt időt. Ezt már tavaly is pedzegették, mivel úgy hírlik ugyanis, hogy szerződésében szerepel egy kilépési záradék, amely szerint ha nyárra nem kerül be az egyéni pontversenyben a top 2-be, akkor távozhat a csapattól, ha szeretne.

Bár nem ez az első alkalom, hogy Wolff és Jos Verstappen beszélgetnek a paddockban, most nagyobb jelentőségűnek tűnik. Mekies azonban nem aggódik – legalábbis azt állítja.

Embed from Getty Images

„Elmondom, mi a helyzet: bármennyire is izgalmasnak tűnhet ez kívülről nézve, tényleg nem hiszem, hogy lenne bármiféle szándék [mögötte]” – idézi Mekiesr a PlanetF1.

„Ha ezek közül a srácok közül bármelyik beszélgetni akar, az úgyis hír lesz. Folyamatosan beszélünk Maxszel és Josszal, és teljesen természetes, hogy beszélgethetnek Totóval.”

„Max a múlt héten Mercedesben versenyzett a GT3-ban, szóval őszintén nem hiszem, hogy ez egy üzenet átadásának része lenne.”

Egy másik izgalmas téma az, hogy ha Verstappen távozna a Red Bulltól, egyáltalán maradna-e a Forma–1-ben, vagy más bajnokság állandó tagjává válna inkább?

Ezen elképzelésnek az egyik legfőbb mozgatórugója az, hogy a holland az elmúlt időszakban többször is élesen bírálta az F1-et.

„Azt hiszem, tudjátok, hogy Max törődik a sporttal, és azért szólal meg ilyen hangosan, mert őszintén fontos számára, hogy a Forma–1 a motorsport csúcsa maradjon” – tette hozzá Mekies.

2Biztos vagyok benne, hogy ő is, ahogyan a legtöbbetek, teljes gázzal zajló időmérőket szeretne látni. Azt szeretné, ha a leggyorsabb versenyzők a kanyarokban annyira nyomhatnák a gázt, amennyire csak akarják, anélkül, hogy emiatt köridőt veszítenének, és meghallgatták őt.”

„Fantasztikus nyitottságot tapasztaltunk az érdekelt felek, az FIA, az F1 és az összes csapat részéről, akik azt mondták: ‘igen, tennünk kell valamit ez ügyben’, és ezért biztos vagyok benne, hogy ösztönző volt számára és mindannyiunk számára látni, hogy mindannyian készek vagyunk lépéseket tenni a helyzet javítása érdekében, és szerintem ez fontos a sport számára.”