Wolff aggódik Verstappen Forma-1-es jövője miatt

Toto Wolff bevallotta, hogy reméli, Max Verstappen nem hagyja ott a Forma-1-et, miközben egyre több jel utal arra, hogy a holland pilóta elveszíti a motivációját.
A négyszeres világbajnok rendkívül letörtnek tűnt a suzukai kvalifikáció után, ahol a Red Bull nehézségei és személyes frusztrációja a 2026-os szabályokkal kapcsolatban egyre fokozódnak. Verstappen így fogalmazott:
„Nem is vagyok már frusztrált, azon túl vagyok. Nem tudom, mi a megfelelő szó erre angolul, de hollandul se tudom. Nincs is rá szó. Rengeteg dolgot kell még magamban tisztáznom.”
Amikor rákérdeztek, hogy mit ért ezen, Verstappen elég sokatmondó választ adott:
„Az élet… az itteni élet.”
A megjegyzések akkor hangzottak el, amikor Verstappen két nagy problémától szenved: az energiaigényes új szabályokkal való elégedetlenséggel, valamint a versenyképtelen Red Bull autóval. A Mercedes csapatfőnöke, Wolff a német Skynak nyilatkozva elmondta, hogy a helyzete érthető:
„Max minden bizonnyal egy érzelmes ember. Neki a legfontosabb a vezetési élmény. Simán el tudom képzelni, hogy jelenleg ez nem így van. Jó lenne, ha nem veszítenénk el Maxet teljesen az F1-ből. De mi elégedettek vagyunk a két pilótánkkal, és nem tervezünk ezen semmit se változtatni.”
Verstappen azt is elhintette, hogy a jövője attól függhet, miképp alakul a sport:
„Sok minden függ attól, hogyan döntenek a jövő évről. Amikor ülök az autóban, mindent bele akarok adni, de a jelenlegi Forma-1-ben ezt nem tudom megtenni, és nem is élvezem. Amikor ennyi ideig távol vagy otthonról, reméled, hogy legalább örömödet leled abban, amit csinálsz.”
Bár továbbra is a GT-versenyzésben keresi az örömöt, Verstappen utalt rá, hogy hosszú távon ez sem biztos, hogy elég lesz. Szinte megerősítette, hogy visszatér a Nordschleife-re a következő, Miami Nagydíj előtt:
„Igen, megpróbálom máshol is megtalálni a versenyzés örömét, de egy idő után még ez sem lesz elég.”
Verstappen kitért a suzukai média-botrányra is, és megvédte döntését, hogy kizavart egy újságírót a sajtótájékoztatójáról, feltette a költői kérdést:
„Ha te nem tisztelsz engem, miért tiszteljelek én téged? Elég régóta vagyok a száguldó cirkuszban ahhoz, hogy tudjam, kinek vannak jó szándékai, és kinek rosszak. Amennyiben így kinevetsz, akkor nyilvánvalóan nincsenek jó szándékaid.”
Mivel a Red Bull küszködik, és a szabályok továbbra is megosztják a véleményeket, Verstappen figyelmeztetett, hogy ha nem javul a helyzet, a szezon hosszúra nyúlhat számára:
„Bízom benne, hogy a Miami előtti egyhónapos szünet változtat a dolgokon. Ha így folytatjuk, az idény nagyon hosszú lesz a gondjaink miatt.”









