Mi fontosabb: a kedvencünk győzelme vagy egy izgalmas F1-es futam?

Tajthi AndreaTajthi Andrea2026. 04. 17.
George Russell, Andrea Kimi Antonelli, Lewis Hamilton, F1
Fotó: Jiri Krenek/ACTIVEPICTURES/Mercedes-Benz AG

Nincs annál jobb érzés, mint amikor vasárnap délután a kedvenc F1-es versenyződ áll a dobogó legfelső fokára, ugye? Vagy mégis? Feltettünk nektek egy kérdést, amit nem is olyan egyszerű megválaszolni, mint amilyennek elsőre tűnik.

A kérdés így szólt: Te melyik opciót választanád egy versenyen? Olyan nyer, akit nem kedvelsz annyira, de egy nagyon izgalmas versenyen, vagy a kedvenc versenyződ nyer, de egy ritka unalmas versenyen.

A sportélmény legyőzte a rajongást!

A válaszok alapján a többség (közel 61%) inkább beáldozza a kedvence sikerét egy jó kis adrenalinlöketes, eseménydús futamért cserébe.

A szavazók 39%-a ugyanakkor tartja magát a „mindegy hogyan, csak mi nyerjünk” elvhez.

Úgy tűnik tehát, hogy olvasóink esetében a többség számára sportág iránti szeretet sokszor mélyebb, mint egy-egy versenyzőhöz való ragaszkodás. Az autósport nem csak a győztesekről, hanem a küzdelemről szól.

Mit mond a keménymag?

Már a szezonnyitó versenyhétvége után kikérdeztük a Motorsportol.hu keménymagjának is a véleményét. Azokét, akik fel vannak iratkozva „Paddock club” fantázianevű hírlevelünkre.

Hasonló kérdésüknkre közülük 70% választotta az „unalmas verseny, de mesterséges elemek nélkül, csak a nyers erő és képességek számítanak” szemben az „izgalmas verseny, de mesterséges tényezőknek köszönhetően” lehetőséggel.

A válaszadók 63%-a semlegesen állt az új szabályok nyújtotta mesterséges izgalmakhoz, 25%-nak pedig nagyon nem jött be. A többieknek tetszett.

Másik kérdésben 55% azt a választ adta, hogy „Túl sok a mesterséges elem, ez nem F1”, míg mindössze 10% gondolta úgy, hogy „nincs ezzel baj, csak szokni kell.” A többiek nem akadtak ki különösebben, de úgy vélték, hogy „energia-taktikázás”.