Míg Ausztria fejleszt, Németország az F1-es múltjában ragadt, és ezért nincs versenyük?

Vámosi PéterVámosi Péter2025. 10. 24.
Dieter Quester, Dr. Helmut Marko, Christian Danner, németország
Fotó: Philip Platzer/Red Bull Content Pool

Az osztrákok továbbra is jelentős összegeket fektetnek a Forma-1-es jövőjükbe, szomszédjuk, Németország viszont továbbra sem rendez nagydíjat, és nem látszik, hogy ez a helyzet megváltozna.

Németország, amely egykor az F1 pilótáinak, csapatainak és gyártóinak fellegvára volt, ma már csak az Oberhausenben jelenleg megrendezett kiállítást fogadja. Az Auto Motor und Sport magazin a korábban a száguldó cirkuszt is megjárt, és régóta televíziós szakértőként tevékenykedő Christian Danner-t küldte el a kiállításra, aki nosztalgikus hangulatban nyilatkozott:

„Annyira értékes, hiszen teljesen hiteles és valóságos. Igazi autók, valódi kiállítási tárgyak, egykori műszaki rajzok vannak itt. Kiváló! Személyes kedvencem? Az én Arrows-om, amelyet 1986-ban vezettem, és amit idén felhajtottam vele a Goodwood-i dombon. Annyira erős volt, hogy alig tudtam lépést tartani a sebességváltásoknál. Nem volt egyszerű vezetni, de fantasztikus volt.”

Még szakértőként is tanulhatott itt belőle valami újat, ismerte el:

„Van pár különleges dolog, amiről azt gondoltam: „Jó végre ilyen részletesen látni”. Mint például a futómű elemeinek összeszerelése vagy a szélcsatorna modellünk magyarázata. Tudom, hogy néz ki, de amikor ott lógnak az egyes alkatrészek, akkor jobban megvizsgálhatom. Ez még egy hozzáértőnek is érdekes.”

Danner ugyanakkor figyelmeztetett, hogy a Német Nagydíj újjáéledése továbbra sem reális:

„Mindig reménykedhetünk, de én elég józanul mérlegelem a helyzetet. Amíg a német kormány nem avatkozik be, hogy segítsen, addig nem fog ez megtörténni. Egy nagydíj költsége 60-70 millió euró. Ezt nem lehet fedezni a jegyértékesítésből vagy támogatásból. Egyszerűen szükség van a kormányunk segítségére.”