Míg Piastri anyukáját imádják a rajongók, addig Sainz édesanyjára kiakadtak

Tajthi AndreaTajthi Andrea2023. 09. 08.
Carlos Sainz, ferrari
Fotó: Scuderia Ferrari Press Office

Carlos Sainz édesanyjának X-en való (korábbi nevén Twitter) aktivitása nem váltott ki a rajongók körében olyan osztatlan sikert, mint korábban Oscar Piastri édesanyjáé.

Charles Leclerc rajongói vették észre X-en, hogy az Olasz Nagydíj után Sainz édesanyja, Reyes Vázquez de Castro olyan posztokat lájkol a közösségi oldalon, melyen mondhatni Leclerc ellen irányulnak. Bár feltehetően Señora Sainz inkább csak saját fia dobogós helyének örült és nem volt célja a csapattárs becsmérlése, a rajongók nagyon zokon vették az illetlen lájkokat.

Az egyik szöveg, amit a spanyol édesanyja lájkolt (tehát nem ő írta), a következő volt: „Tudod, hogy mije van Carlosnak, ami neki [Leclercnek] soha nem lesz? Tisztelete [a rajongók részéről]. Gratulálok Carlos, ma sok szájat befogtál.”

Egy Leclerc-rajongó az erre adott lájkot kimondottan „gusztustalannak” bélyegezte.

Más úgy fogalmazott: „A Sainz család megpróbál versenyezni a Piquet családdal abban, hogy ki tud mérgezőbb lenni 💀.”

„Először az apja nem hagyja abba, hogy beleszóljon a Ferrari dolgaiba, most pedig az anyja kedveli a Charlesról szóló sértő tweeteket, ez a család minősíthetetlen” – vélekedett egy másik kommentelő.

Leclerc egyébként maga is „reagált” Sainz anyukájának lájkjára. Ő egy olyan posztot lájkolt, melyben egy fotó volt az ő 2019-es olasz győzelméről, melyen a Tifosi őt méltatta. A képhez pedig a posztoló annyi kommentárt fűzött: Honor (vagyis tisztelet/elismerés).