Mikor még egy métert sem mentek, máris büntetést kapott a Ferrari és a McLaren Monacóban

Tajthi AndreaTajthi Andrea2026. 06. 05.
Charles Leclerc, F1 Ferrari
Fotó: Eric Alonso / DPPI – Scuderia Ferrari HP

Komoly anyagi következményekkel, bár egyelőre felfüggesztve úszta meg a Ferrari és a McLaren, amiért versenyzőik, Charles Leclerc és Lando Norris elkéstek a Monaco Nagydíj csütörtöki hivatalos FIA sajtótájékoztatójáról.

A két versenyző az esemény első zakaszában kellett volna megjelennie, ám a sajtótájékoztató végül néhány percet csúszott, mivel sem Leclerc, sem Norris nem érkezett meg időben. Az FIA csütörtökön jelentette be, hogy vizsgálatot indít az ügyben, a versenyzőket pedig péntek reggelre idézték be a versenybíróság irodájába.

A csapatok azzal védekeztek, hogy a versenyzőiknek egyéb kötelezettségeik miatt sikerült csak késve megérkezniük, ám a stewardokat ez nem hatotta meg. Elsőként a Ferrarit sújtották 5000 eurós pénzbüntetéssel, majd nem sokkal később a McLaren is megkapta ugyanezt a szankciót.

Az FIA hivatalos indoklása így szólt:

„Tekintettel arra, hogy az FIA Nemzetközi Sportkódexének 9.15.1-es cikkelyével összhangban a Versenyző (a csapat) a felelős a pilótája tetteiért, a büntetést a Versenyzőre szabjuk ki.”

A szigorú ítélet mellé azonban némi engedékenység is társult: Leclerc-hez hasonlóan a McLaren esetében is 12 hónapra felfüggesztették a bírság megfizetését, azzal a feltétellel, hogy a megadott időszakon belül nem követnek el újabb, hasonló jellegű szabályszegést.