„Minden percet élvezni akarok” – mondta Lando Norris miután a Vogue-nak pózolt

Tajthi AndreaTajthi Andrea2025. 09. 20.
Lando Norris
Fotó: Clive Rose/Getty Images/McLaren

Néhány év alatt a Forma-1 legnagyobb nevei közé, de legalábbis legnépszerűbb versenyzői közé emelkedett  Lando Norris. A 25 éves McLaren-versenyző, aki idén saját csapattársával harcol első világbjanoki címéért, a brit Vogue-nak pózolt és adott interjút.

„Ez az a szezon, amely miatt a legizgatottabb vagyok” – mondta, miután nyári pihenőjét Portugáliában töltötte, feltehetően portugál barátnője, Margarida „Magui”Corceiro okán.

Vicces, bohókás fiúként ismerte meg a közönség, és bár mára sokat komolyodott, nem veti meg a bulikat sem. Érzelmes és őszinte ember, ami épp annyira jelent számára a pályán hátrányt, mint amennyire előnyt a magánéletben.

„Élvezni akarom az életemet, jól akarom érezni magam, és ezt másokkal is meg szeretném osztani. Ez az első számú prioritás. A második pedig, hogy megpróbáljam megnyerni a bajnokságot” – vallja.

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

British Vogue (@britishvogue) által megosztott bejegyzés

Norris személyisége sokak szerint éppen attól különleges, hogy nem teljesen úgy gondolkodik, mint a legtöbb versenyző.

„A találkozásunk pillanatától kezdve láttam, milyen karizmatikus, vicces és földhözragadt ember – az emberek azonnal megszerették őt” – meséli Paris Hilton, aki régóta követője az F1-nek és a Brit Nagydíjon megismerkedett a versenyzővel. „A versenyzésen túl is van benne valami egyedülálló sztárminőség, ami messze túlmutat a Forma-1-en. Szimpatikus, stílusos és természetes kisugárzása igazi popkultúra-szereplővé teszi. Ezért vonzódnak hozzá a rajongók szerte a világon – még azok is, akik általában nem követik az F1-et.”

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

British Vogue (@britishvogue) által megosztott bejegyzés

A bulizós hírnév sem véletlen: évekkel ezelőtt még hajnalig DJ-zett, vagy barátjával, Martin Garrix-szel szórakozott jachtpartikon. Így tett tavaly Miami után is, miután megszerezte első F1-es futamgyőzelmét.

„Egész éjjel ünnepelni akartam. Mármint, tényleg ünnepeltem. Mert ez az egyik legőrültebb dolog, amit az ember elérhet. Hány ember mondhatja el ezt magáról a világon.”

Ma már inkább a kiegyensúlyozottságra törekszik.

„Úgy érzem, hogy a korom miatt sok mindent megúszhatok. De szerintem ez hamarosan meg fogja bosszúlni magát.”

Magánéletében is új fejezet kezdődött: idén nyáron hivatalosan is felvállalta kapcsolatát a portugál modell/színésznő/influenszerrel, Margarida Corceiróval. Hogy ő miben különleges?

„Mindenben. Ő olyasvalaki, akivel teljesen önmagam lehetek” – árulta el a Vogue szerint félénk mosollyal az arcán.

A versenyzéshez való viszonya szintén árnyalt. Bár az autóban otthon érzi magát, a média nyomása és a figyelem kezdetben szorongást okozott neki. Terápiával tanulta meg kezelni ezt. A balesetekről is reálisan beszélt.

„Utas leszel. Tudod, hogy ez bizonyos pontokon bekövetkezik, amikor a határon vagy, és a leggyorsabb akarsz lenni…”

„A jó versenyző legfontosabb tulajdonsága, hogy tanul a hibáiból, nem pedig emlékszik rájuk. Nem akarod, hogy azok negatív hatással legyenek rád.”

Ma Norris már nemcsak a pályán számít vezéregyéniségnek, hanem a kultúra világában is. Több mint ezer rajongótól kapott „barátság”karkötőt őriz, óragyűjteményét negyven darab ékesíti, autóparkjában klasszikus szupersportkocsik sorakoznak. Monaco luxuséletének túlzásai – a jachtok, kaszinók – azonban hidegen hagyják.

Az egyetlen „bűne” a Kinder csoki, állítja.

És hogy mit tart a legfontosabbnak?

„Minden percet élvezni akarok, mert harminc év múlva már nyugdíjban leszek, talán a kanapén ülök, és a gyerekeim versenyeznek majd. Száz év múlva pedig senkit nem fog érdekelni, mit értem el.”