Most a Ferrarit panaszolták be az FIA-nál a csapatok

A holtszezonban eddig a Mercedes került össztűz alá a sűrítési arányai miatt, most pedig a Ferrarit vették célba a riválisok. Az olaszok is több, rendkívül innovatív megoldással érkezett a bahreini tesztre.
Ám nem csak a kipufogó elé helyezett elem, és a feje tetejére álló hátszó szárny miatt kerültek a figyelem középpontjába, hanem a amiatt is, hogy a próbarajtoknál valósággal kilőttek (és a többi Ferrari motoros csapat is), állva hagyva másokat és sok pozíciót nyerve ezáltal.
Ennek oka pedig az, hogy a vörösök egy kisebb turbót készítettek, ami így jóval gyorsabban tud felpörögni.
A többi, nagyobb méretű turbóval rendelkező csapatnak ez több időbe telik, ami a rajtoknál komoly gond és biztonsági kockázat lehet, a lassan elrajtoló vagy akár állva maradó autók miatt.
Olasz sajtóhírek szerint a többi motorgyártó olyan kéréssel fordult az FIA-hoz, hogy a Ferrari turbójára valamilyen szigorítást, korlátozást írjanak elő, ezzel fenntartva a fair és igazságot versenyt.
A forrás megjegyzi, hogy az első erre irányuló észrevételek George Russelltől származtak, ami erre enged következtetni, hogy a Mercedes vezetheti az ellenállók táborát a Ferrarival szemben, azok után, hogy őket pedig éppen leginkább a Ferrari támadta be nemrég a sűrítési arányuk miatt…








