„Nem én vagyok a főnök”: így szakították meg Norris interjúját a 2026-os F1-szabályoknál

A Forma–1 regnáló világbajnoka, Lando Norris a szezon elején még bírálta a 2026-os szabályokat, egy friss interjúban viszont már nem beszélhetett róluk.
Norris korábban az ausztráliai időmérő után úgy fogalmazott, hogy az F1 „a valaha volt legjobb autókból” hirtelen „a legrosszabbakba” váltott.
Az új szabályokkal nemcsak ő elégedetlen. Több versenyző is panaszkodik arra, hogy már nem lehet teljes gázzal vezetni, és az akkumulátor töltéséhez kényszermegoldásokat kell alkalmazni. Ennek ellenére a hosszú egyenesek végére gyakran így is elfogy az energia.
Az interjú a Laureus-díjátadó előtt készült, ahol Norris az év áttörése díjat kapta, és egyébként kifejezetten nyitottan beszélt a helyzetéről. Amikor viszont a kényesebb témák kerültek volna szóba, a csapata előre jelezte, hogy ezek tiltólistán vannak.
A feszültség akkor lett igazán egyértelmű, amikor az újságíró a beszélgetés végén mégis megpróbált rákérdezni a szabályokra. Fontosnak tartotta, hogy a szurkolók hallják Norris véleményét. A versenyző jelezte is, hogy szívesen válaszolna, de a háttérből egyértelműen közbeléptek: a menedzsment telefonon keresztül leállította a témát, a teremben lévő képviselő pedig végleg lezárta a kérdést.
Norris ekkor láthatóan kellemetlen helyzetbe került, és csak ennyit tudott mondani: „Nem én vagyok a főnök.”
Ez a pillanat jól megmutatta, hogy hiába világbajnok, nem minden kérdésre adhat szabadon választ.
Bár hivatalosan nem tiltják a megszólalásokat, egyre inkább látszik, hogy a versenyzőkre nyomás nehezedik. A szezon előtt azt kérték tőlük, adjanak időt az új szabályoknak, ennek ellenére többen már a tesztek során is keményen kritizálták azokat. Volt, aki a jelenlegi Forma–1-et egy videojátékhoz hasonlította, amit sokan túlzásnak tartanak.
A sport vezetése igyekszik kézben tartani a helyzetet, de ez egyre nehezebb: a közösségi médiában is felmerült, hogy próbálják visszafogni a kritikákat, sőt egyes futamokon azzal is megvádolták a sorozatot, hogy elfedi az autók valódi viselkedését.
A közelgő versenyek előtt már kisebb módosításokat is bevezettek. Ezek ugyan nem jelentenek teljes megoldást, de a csapatok szerint mindenképpen jó irányba tett lépések.








