Nem hiányzik a Forma-1 a korábbi bukáskirálynak

Silló BarnabásSilló Barnabás2026. 04. 22.
Logan Sargeant
Fotó: Proton Competition (Paola Depalmas)

Logan Sargeant már túl van a Forma-1-es karrierjén, ami nem is hiányzik neki.

Miközben a WEC egyre több gyártót vonz, ezáltal sok fiatal pilóta megtalálja az utat a bajnokságba. Mivel a Forma-1-ben kevés a szabad ülés, a legtöbb tehetség alternatívát keres, és a WEC komoly opció. A hosszútávú autóversenyzés egy későbbi bevett irány is az F1-ből, hiszen a vasárnap lezajlott a szezonnyitó Imolai 6 órás a WEC-ben, ahol megannyi ismerős arcot lehetett felfedezni. Köztük volt Logan Sargeant, aki most kezdte meg a hosszútávú autóversenyzésben a pályafutását és nyolcadikként végzett a Proton Mustangjával.

A fiatal amerikai elég kacifántos utat tett meg mióta 2024-ben a Williams szélnek eresztette. A harminchat F1-es futamon elrajtolt versenyző idén lett Ford-pilóta, miután eredetileg 2025-re – a szintén most debütált – Genesis Magma Racingnél kapott volna lehetőséget. Végül a tavalyi évet pár IMSA-futamot leszámítva kiülte, miközben a Forma-1-et már teljesen maga mögött hagyta. Idén a WEC-ben eltökélt célja, hogy a jövőre érkező két Ford-hypercar közül az egyikben helyet kapjon.

„Nem, már teljesen érzéketlen vagyok. Azt hiszem, ez a megfelelő szó az F1 iránt” – kezdte a korábbi williamses. „Őszintén szólva, tényleg nem érdekel. Szóval igen, örültem, hogy átállhattam a sport endurance oldalára, ahol kellemesebb a légkör. Itt nyugodtabb a hangulat, és mindenki közösen dolgozik ugyanazon cél elérése érdekében.”

A Forma-1 mostani mezőnyéből többen is kijelentették, hogy egyszer szívesen elindulnának Le Mans-ban. Max Verstappen az utóbbi időben egyértelműen nyitott ez az irány felé, amíg a két sorozat azonos márkái közt, mint a McLaren vagy a Ferrari, elképzelhető az átjárás. A leginkább baleseteiről maradt emlékezetes korábbi F1-es szintén jó opciónak tartja a WEC-et: „Végül is tudom, mekkora a nyomás a Forma-1-ben. Ha utána még lesz kedvük a versenyzéshez, az nyilvánvalóan az ő döntésük. De ez mindenképpen egy remek hely, ahol végződhet a karrierjük. Fantasztikus bajnokság, fantasztikus gyártók és jó hely a versenyzéshez.”

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

Proton Competition (@protoncompetition) által megosztott bejegyzés


Bár még nem vezette a Ford LMDh hypercarját a valóságban, Sargeant arra számít, hogy a jobban fog tetszeni neki, mint az F1: „Talán nem a vezetési szempontból, hanem a légkör, a környezet szempontjából érzem úgy, hogy jó helyen vagyok. Ismétlem: két csapattárs, akikkel mindannyian ugyanazt a célt követjük, és kompromisszumokat kötünk egymásért, bármi is legyen az. Ez egyszerűen egy jó, másfajta versenyzés.”