Nem nyugszik a Red Bull: Tovább vizsgálják a McLaren gumihűtését

Hegedűs Dávid2025. 05. 03.
Red Bull
Fotó: Hector Vivas / Getty Images / Red Bull Content Pool

Sajtóhírek szerint a Red Bull saját kezébe vette az ügyet, és önhatalmúlag szeretnék bebizonyítani, hogy a rivális McLaren illegális módon hűti a gumikat.

Az egész eset még tavalyra vezethető vissza, amikor a McLaren felzárkózott a Red Bullra, és az energiaitalosoknak már akkor is gyanús volt a rivális gumikezelése, akkor azt feltételezték, hogy valamilyen úton-módon, de vizet alkalmaznak erre.

Az FIA azonban akkor és azóta is cáfolta, hogy a McLaren bármiféle illegalitással rendelkezne. Az osztrákok azonban kötik az ebet a karóhoz, szerintük a McLaren előnye ebből fakad, így saját mérésekkel igyekeznek bizonyítékot szerezni igazuknak.

A források szerint a Red Bullnak az szúrt szemet, hogy a McLaren hatékony gumihűtése a melegebb időkben még erőteljesebb. Ezt Bahreinben és Jeddah-ban is megfigyelte a Red Bull, akik akkor azt a furcsaságot látták, hogy a wokingiak fékdobjain és környékén kék (vagyis hideg) területeket láttak, ami más csapatoknál jellemzően narancssárga.

Mindent összevetve a Red Bull arra a megállapításra jutott, hogy pusztán csak levegővel nem lehet ilyen szintű hűtést elérni, ami a korábbi megérzésüket erősíti, így saját vizsgálatot folytatnak a következő időszakban.