Nem rúgták ki, hanem ő mondott fel a Sky Sports F1-nél – állítja Danica Patrick

Tajthi AndreaTajthi Andrea2026. 03. 08.
Danica Patrick portré
Fotó: Xuthoria, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Danica Patrick, korábbi NASCAR és IndyCar-versenyző megtörte a csendet, miután kiderült, hogy véget ért F1-es szakértői karrierje, idén már nem a Sky Sports F1-es stáb tagja.

A 43 éves sportoló Instagram-oldalán megosztott egy üzenetet a Sky-nál töltött F1-es karrierjéről. Képeket tett közzé első és utolsó versenyéről a műsorszolgáltatóval, és írásából az derül ki, hogy ő mondott fel.

„Az első @skysportsf1 versenyemtől Austinban az utolsóig, 5 évvel később. Nagyon jól éreztem magam! A Sky csapata nagyon szórakoztató volt (köszönöm mindenkinek!), rengeteg csodálatos új versenypályát és várost láttam, és részese lehettem az F1 hatalmas fellendülésének! Az utolsó, 2025-ös verseny után felhívtam őket, és elmondtam, hogy ideje továbblépnem, és nagyon hálás vagyok a lehetőségért és a tapasztalatért, amit kaptam. És most, hogy annyira belemerültem az F1-be, a hétvégén kezdődő szezonban én is a tévé elé ülök, mint minden más rajongó!”

Danica Patrick elárulta, hogy úgy döntött, befejezi szakértői munkáját a Sky Sports F1-es közvetítéseiben, mert más projektekre szeretne koncentrálni. Korábban mindenki azt hitte, hogy a Sky elbocsátotta őt, mivel gyakran voltak olyan megnyilvánulásai, véleményei, ami vagy a rajongóknak, vagy a szakmának nem tetszett. A rajongók szinte már követelték a menesztését.

Patrick csütörtökön az Associated Pressnek nyilatkozva azt mondta: „A tavalyi szezon után felhívtam őket, és csak annyit mondtam, hogy ideje továbblépnem. Úgy éreztem, hogy nagyszerű tapasztalatokat szereztem az F1-ben, és készen állok arra, hogy több időt szánjak más projektekre és érdeklődési körökre.”

„Új céget alapítok. Emellett néhány nagy tervekkel rendelkező igazgatótanácsban is új tag vagyok, és nagyon elfoglalt vagyok azzal, hogy új sportokat tanulok, mint a tenisz, a golf és a síelés” – tette hozzá.