Nem sokon múlt, hogy Alonso vezethesse a pápamobilt!

Vámosi PéterVámosi Péter2026. 04. 09.
Fernando Alonso
Fotó: © FOTO ERCOLE COLOMBO/Scuderia Ferrari HP

El tudja valaki képzelni, hogy Fernando Alonso a pápamobillal száguldana Spanyolország utcáin?

Teljesen logikátlan, őrült és szokatlan ötletnek tűnik, de 2011-ben, XVI. Benedek spanyolországi látogatása alatt tényleg fontolóra vették ezt. Ez a látványosnak szánt anekdota egy sajtótájékoztatón derült ki, amelyet XIV. Leo látogatása előtt tartottak, aki júniusban érkezik Spanyolországba. Yago de la Cierva, a pápa utazásának koordinátora kihasználta a keddi eseményt, ahol bemutatták a közelgő látogatás szlogenjét, logóját és költségvetését, hogy elmesélje azt az őrült ötletet, amelyet XVI. Benedek látogatása idején terveztek. A koordinátor vicceskedve elmesélte az esetet, majd a Vatikán azonnali válaszát is, amely minden reményt eloszlatott, hogy az ötlet megvalósuljon:

„2011-ben külön rákérdeztünk, hogy Fernando Alonso vezethetné-e a pápamobilt. Felháborodtak. Azt üzenték nekünk a Vatikánból: „Kizárt dolog!”

De la Cierva elárulta, hogy a végsőkig támogatta az ötletet:

„Azt mondtam: Szerintem tud vezetni, így a pápa nem kerül veszélybe.” De az ésszerűség és a protokoll végül felülkerekedett minden érvén: „Nem lehet, mert egy nemzeti rendőrtisztnek kell vezetnie  – mondták nekem.”

A javaslatnak azonban volt némi értelme, ha megnézzük annak a háttérét. A látogatásra 2011 augusztusában került sor, egy olyan évben, amikor Fernando Alonso az olasz Ferrari csapatnál versenyzett. De hiába; tekintettel a 26. Ifjúsági Világnap (WYD) alkalmából több spanyol városban várható akkori nagy tömegre, a biztonsági csapat elutasította a kérést. Alonso azonban részt vett az eseményen, hogy kísérhesse a pápát.

https://motorsportol.hu/f1/2026/04/05/fernando-alonos-fianak-mar-van-is-paddock-belepoje-es-a-neve-is-kiderult/