Norris: Csak egy hamburgert szeretnék enni és hazamenni

Csonka NikolettCsonka Nikolett2025. 09. 01.
Lando Norris, McLaren
Fotó: James Sutton/Getty Images/McLaren

Lando Norris nem adta fel a 2025-ös bajnoki címről szőtt álmait, de a Holland Nagydíj után egy kicsit pihenni szeretne.

A szabadedzések során a brit pilóta bizonyult a gyorsabbnak, ám Oscar Piastri végig ott lohol a nyakában. Az időmérőn viszont fordult a kocka, és 0,012 másodperccel az ausztrál bizonyult jobbnak.

A rajtot követően Max Verstappen megelőzte a brit pilótát, ám a lágyakon nem sokáig tudta tartani a 4-es rajtszámú McLarent.

Norris így Piastri után „szaladt”, ám a hasonló tempójuk miatt csak közeledni tudott a bajnokságot vezető csapattársára. A biztonsági autós fázisok sem segítették a 26 éves versenyzőt, így a pályán kellett volna megelőznie Piastrit.

Ám Norris egy manapság ritka hibával találta szembe magát. Hét körrel a verseny vége előtt megadta magát a Mercedes erőforrás, így a brit feladni kényszerült a versenyt. Az ausztrál az előnyét emiatt 34 pontra növelte, amit a 26 éves pilótának nehéz lesz ledolgoznia.

A csalódott versenyző így nyilatkozott kiesése után Sky Sportsnak:

„A tempóm meg van, gyors voltam, de szinte lehetetlen volt előzni. Jó verseny volt, és végig abban reménykedtem, hogy 5 másodpercen belül maradok Oscarhoz (Piastri) képest. Örültem, hogy a futam nagy részében a különbség 1,5-2 másodperc volt. Nem úgy tűnt, mintha lenyűgöző versenyt teljesítettem volna,  ehhez a turbulens levegő, a gumikopás – és hőmérséklet is hozzátett. Pozitív verseny volt, de ez nem jelent semmit. Oscar jól versenyzett, megérdemelte a győzelmet, míg én nem tudtam előzni. Ez a hétvége nem túl szerencsés, tegnap az időmérőn is pórul jártam, és a ma a futamon is. Az élet ilyen, el kelle fogadni és tovább kell lépni.”

Norris kihangsúlyozta, pozitívumnak veszi, hogy Zandvoortban meg volt a tempója, és a bajnoki esélyeit illetően tovább fog küzdeni.

„Meglátjuk, mi lesz. Frusztráló és fájdalmas, hogy 25 pontot buktam. Ha a második helyen érek célba, akkor csak 7 ponttal növekedett volna a hátrányom. Tovább kell küzdenem és megteszek mindent, amit tudok. Ma gyors voltam és úgy hittem, harcolhatok a győzelemért.”

Arra kérdésre, hogy mi jár most a fejében így válaszolt:

„Nem sok minden. Csak egy hamburgert akarok enni és hazamenni.”