Norris egy csirkés wrappel reagált Marko mentális vádjára

Tajthi AndreaTajthi Andrea2024. 10. 19.
Lando Norris
Fotó: McLaren

Lando Norris azzal viccelődött, hogy az egyetlen rituáléja, hogy csirke wrapet eszik, miután Helmut Marko azt állította, hogy „mentális gyengeségei” vannak, amelyeket a versenyek előtti rituáléi mutatnak.

A McLaren előnye jelenleg 41 pont a Red Bull előtt, míg Norris harcban van Max Verstappennel az egyéni bajnoki címért.
A Red Bull tanácsadója, Helmut Marko pedig azt mondta, hogy Norris azért fogja elbukni a bajnoki címet, mert mentálisan instabil. Ezt pedig arra alapozta, hogy ismerni vélte a brit versenyző verseny előtti rituáléit.

A megjegyzése nem tetszett a McLaren ügyvezetőjének, Zak Brownnak.

„Olvastam Helmut megjegyzéseit, amelyeket csalódást keltőnek, de nem meglepőnek éreztem” – mondta Brown.

„Lando a mentális egészség nagykövete volt. Ez egy komoly téma, amit ő hozott előtérbe, hogy rendben van, hogy beszéljünk róla. Úgy dönteni, hogy piszkáljuk ezt a helyzetet, eléggé helytelen, és ez 10 vagy 20 évvel visszavet minket.”

„Az, hogy egyesek hogyan versenyeznek, és milyen taktikát alkalmaznak, az mind-mind móka és kacagás, de szerintem ez eléggé ízléstelen volt.”

Norris azonban lesöpörte a dolgot, sőt, még azzal is viccelődött, hogy az egyetlen rituáléja egy csirkés wrap elfogyaztása.

„Azt mondja, hogy vannak rituáléim, de szerintem ez részben fordításbeli eltérés” – idézte Norrist a The Times. „Az egyetlen rituálém a csirkés wrap megevése!”

„Simán legyőzni őket a legjobb módszer [a fejükbe férkőzni].”

„A Red Bull egy kicsit jobban szereti ezt, próbálnak játszani, meg ilyenek. Régebben hatással volt rám, most már csak szórakoztatóbbnak találom.”

De míg Marko próbálja mentálisan gyengíteni Norrist, addig a 24 éves versenyző nem fog ugyanerre vetemedni Verstappennel szemben.

„Nagyon nehéz. Ez nem így működik, és Max az egyik olyan ember, akinek a legkevésbé tudsz a fejébe férkőzni” – mondta Norris.

„Vannak gyenge pontjai, ahogy Budapesten is láttuk, de ő is egy komplett versenyző, és már volt korábban is ilyen helyzetben.”

„Keményebb csatát vívott Lewisszal (Hamilton) a bajnoki címért (2021-ben), mint most. Egyszerűen csak meg kell verni őt, és következetesen meg kell verni.”

„Ha nem nyerek, akkor nem nyerek” – ismerte el Norris. „Mindent meg fogok tenni, amit csak tudok. Talán nem úgy néz ki, és elég nyugodt vagyok.”

„A legkényelmesebben érzem magam, amennyi jól érezhetem magam, annak ellenére, hogy a legnagyobb nyomás alatt vagyok, amivel valaha is szembesültem.”