Norris már tudja, hogy mit rontott el Piastrival szemben

Lando Norris elmondta, hogy keményebben kellett volna küzdenie csapattársával, Oscar Piastrival, amikor az Olasz Nagydíj első körében elvesztette vele szemben az első helyet.
Piastri a futam rajtja után a Roggia sikánban kívülről söpört be a pole-pozíciós mellé. Amellett, hogy Norris egy pozíciót veszített csapattársával szemben, a kanyarból való rossz kijövetele tette lehetővé Charles Leclerc számára, hogy kihasználja a helyzetet.A futam utáni sajtótájékoztatón Norris elárulta, hogy „kicsit később kellett volna fékeznie”, de elismerte, hogy ezzel a két McLaren autója kockázatos helyzetbe került volna:
„Olykor könnyebb mondani, mint megtenni. Oscar nyilvánvalóan a határon fékezett, és helyet hagyott nekem, de ez éppen elég volt. Mindent megtettem, hogy ne történjen semmi más probléma abban a pillanatban. Ugyanakkor, ha két méterrel később fékezek, azt nem tudhatod, és nem tudod megjósolni, mi fog történni. Két méterrel később, de könnyen lehetett volna baleset. Szóval ez egy nehéz ügy. A legegyszerűbb, ha sokkal később fékezek, és kiszorítom őt, és úgy kezelem, mint bármely más pilótát. Nyilvánvalóan én is lazán vettem ezt a dolgot. Láttam, hogy hatalmas a különbség mögöttünk, szóval talán egy kicsit túlságosan óvatos voltam, és megfizettem ennek az árát.”
Piastri azonban rámutatott, hogy az F1 versenyszabályai szerint, mivel teljesen Norris mellé húzódott a kanyar külső oldalán, csapattársának helyet kellett volna hagynia neki:
„Később fékeztem, és kívülről kerülhettem meg ezért. Ennél többről nem igazán volt itt szó. Mindketten épségben átjutottunk azon a kanyaron. Tudtam, hogy amint ráléptem a fékre, egy kicsit előrébb kerültem, és tudtam, hogy jogom is van kívül maradni. Végső soron 38 körön keresztül a futam alatt futamgyőztesi pozícióba kerültem. Tehát nekem ez csak egy jó első kör volt.”









