Norris szerint Verstappen nem lett volna bajnok a McLarenben

Hegedűs Dávid2024. 11. 27.
Lando Norris, Max Verstappen
Fotó: Lars Baron / Getty Images / Red Bull Content Pool

Max Verstappen a hétvégi Las Vegas-i Nagydíjon megszerezte pályafutása negyedik világbajnoki címét. Majd a verseny után elmondta, hogy nem a legjobb autóval lett bajnok, mert szerinte a McLarennel már jóval korábban megnyerte volna azt.

A holland klasszis lehengerlően kezdte a szezont, az első tíz futamból hetet is megnyert, ám utána csak egyet. Az előnye azonban kitartott, és két versennyel a vége előtt eldöntötte a küzdelmet.

„Legfőbb” riválisa Lando Norris volt, aki a McLaren javulásának hála több futamot is nyert, olykor domináns teljesítménnyel, ám végül pontszámban sosem tudta igazán megközelíteni a hollandot.

A brit szerint azonban, ha helyet cseréltek volna, akkor nem Verstappen lett volna a világbajnok.

„Egyértelműen nem lett volna világbajnok fordított esetben. A Forma-1 történetében még soha senki nem fordított akkora hátrányból, mint ami nekem volt. Soha. Senki. Ráadásul a múltban az autók teljesítménye sokkal jobban ingadozott, mint most. A Red Bull előnye a szezon elején mindenkihez képest hatalmas volt.” – nyilatkozta Norris.