Norris ,,szét dolgozza a hátsóját” de lehet, hogy ez sem lesz elég

Csonka NikolettCsonka Nikolett2025. 11. 05.
Lando Norris, Zak Brown, McLaren
Fotó: McLaren

Lando Norris ugyan csökkentette a hátrányt Szingapúrban, ám kiemelte, nagyon nehéz dolga van a Max Verstappennnel és a Red Bull-lal.

A brit versenyző tetemes előnnyel meg a Szingapúri Nagydíjat és hét pontot hozott bajnoki riválisán. Ám a holland pilóta másodikként ért be és megmutatta, hogy a hátrány ellenére még érdemes számolni vele és a Bikákkal. Ha a McLaren versenyzője minden futamot megnyerne és a 26 éves pilóta másodikként érne célba, akkor is a háromszoros világbajnok örülhetne év végén.

Tisztában van ezzel a kihívó fél is, ezért az egyik legjobb összetételnek nevezte a Verstappen-Red Bull duót.

,,Nem tudom megmondani a jövőt. Olyan keményen dolgozom, ahogy csak lehet, ezt már korábban is mondtam. Ám biztos vagyok abban, hogy Max (Verstappen) és a Red Bull is így tesz. Sok verseny van még hátra az év végéig. A lehető legtöbb pontot kell megszereznünk, csapatként ennyit tehetünk. Ebbe beletartozik az is, hogy megpróbálunk nyerni.”

Ugyan az előny elfogyott, ám Norris szerint a Red Bull mentalitása és hozzáállása nem változott:

,,Még sok pontot kell hoznom rajtuk, ami nem lesz egyszerű. Max és a Red Bull az egyik legdominánsabb páros a Forma-1-ben, és ez nemigazán változott tavalyhoz képest. Ugyanaz a csapat és versenyző. Az egyik legkeményebb feladatom lesz ez az eddigi Forma-1-es pályafutásomban.”

Ám a brit versenyző szerint a trükkös megoldásaik is jelzik, hogy csapatként most ők összeszedettebbek:

,,Csapatként most jobb munkát végzünk, mert a mi autónk a leggyorsabb. Jobb a konstrukciónk, mint az övék (Red Bull) és ez a csapat érdeme, hiszen elképesztő munkát végeznek. Okosabbak és menőbb dolgokat csinálnak, és olyan dolgokat hoznak létre, mint a mini-DRS és hasonlók. Ez egy játék, és olyan emberekkel állunk szembe, akik hasonló dolgokat tettek és tesznek. Ezért is kell még keményebben dolgoznom. Szét dolgozom a seggem és megpróbálom megvalósítani amit lehet. Várnunk kell, hogy kiderüljön, mi lesz.”