A Forma-1-es világbajnok Lando Norris meglepetést keltett azzal, hogy a híres verseny 110. futama után ellátogatott az Indianapolis Motor Speedwayre.
Az Indianapolis 500-zal egy napon ugyanis a McLaren pilótája a Kanadai Nagydíjon versenyzett. A montreali F1-es futamot sebességváltó-meghibásodás miatt nem tudta befejezni. Ezután Indianapolisba utazott, ahol találkozott korábbi McLaren-csapattársával, Daniel Ricciardóval, valamint az Indianapolis 500-at befejező Conor Daly-vel.
Kedden Norris ellátogatott a McLaren indianapolisi központjába, egy Corvette-tel egy kört tett a pályán a McLaren IndyCar-csapatának vezetőjével, Tony Kanaan-nal, gratulált a győztes Felix Rosenqvistnek, és Roger Penske-vel megtekintette az Indianapolis Motor Speedway Múzeumot. Norris a pályán beszélt az újságírókkal, ahol elárulta, mennyire csodálja az Indianapolis 500-at. Arra a kérdésre, hogy érdekelné-e egy napon az Indy 500, Norris nyitottságot mutatott:
„Sose lehet tudni, de nem mondanék nemet. Mindenképpen szeretnék kipróbálni az F1-en kívüli dolgokat is. A Forma-1-et szeretem mindenekelőtt, de ugyanakkor mindenhez lenne kedvem. Szeretem a motorokat, a ralit, és az IndyCar-t – egyszerűen az összes versenyt általában. Akár az Indy 500-ról van szó, akár az IndyCar-ról általában.”
Az Indianapolis 500 a motorsport Triple Crownjának egyik állomása, amely magában foglalja a Monacói Nagydíjat és a Le Mans-i 24 órás futamot is. A McLarennek vannak istállói Indianapolisban és Monacóban, és hamarosan Le Mans-ban is lesz autójuk. Norris elmondta, hogy bár soha nem érdekelte kifejezetten a Triple Crown megszerzése, most, hogy már megnyerte a monacói versenyt, nyitott a lehetőségre, hogy megpróbálja:
„Nyilvánvalóan a McLaren számára is jó lenne, egy Triple Crown. Megnyertem már Monacót, ami az első lépés. És már van egy bajnoki cím is a tarsolyomban. Még kettőt kell teljesítenem. Soha nem gondoltam arra, hogy megpróbáljam elérni a Triple Crown-t, de nyilvánvalóan már teljesítettem az egyik pontot. Most idejöttem. Ez egy felkészülés a dologra. Láttam, ahogy Fernando megpróbálja, és az ilyen dolgok mindig vonzóbbá teszik. Szóval sose tudhatjuk, de szeretném megtapasztalni. Talán nem éppen azt a versenyt, de egy kör itt egy IndyCar-ral elég húzós lenne – talán egy nap.”
Norris sajnálta, hogy nem tudta nézni a versenyt, mivel ütközött a saját kötelezettségeivel. A brit elárulta, hogy lenyűgözte a verseny és Rosenqvist, aki elnyerte a motorsport egyik legértékesebb trófeáját.
„Bizonyos szempontból el sem tudom képzelni, de el tudom képzelni, milyen elképesztő lehet ez most Felixnek. Nyilvánvalóan már másnap van, de ez akkor is különleges. A trófea egyszerűen elképesztő. Őrület, milyen hatalmas. Majdnem akkora, mint maga, Felix. Menő! Imádom, amikor láthatom az örömöt valakinek az arcán. Tudom, mennyi munka van egy ilyen eredmény elérésében, milyen keményen kell harcolni, és még akkor is, ha úgy érzed, hogy itt tökéletesen tudsz vezetni, néha mégsem ez a te napod. Csak arra van szükség, hogy végül minden jól alakuljon. Nyilvánvalóan ő a két századmásodperccel tökéletesen időzített.”
Norris június 5–7-én a Monacói Nagydíjon folytatja az idényét. 58 ponttal az ötödik helyen áll a pilóták bajnokságában. Ezt Kimi Antonelli vezeti 131 ponttal, a Mercedes-es csapattársa, George Russell a második 88 ponttal.