Norris volt a leggyorsabb az áramszünettel és az esővel tarkított első napon

Csonka NikolettCsonka Nikolett2025. 02. 26.
Lando Norris, McLaren
Fotó: McLaren

Lando Norris bizonyult a leggyorsabbnak a 2025-ös szezon előtti teszt első napján Bahreinben.

Délelőtt a Mercedes újonca hajtott elsőként a pályára megkezdve ezzel Forma-1-es pályafutását. Kimi Antonellit az Aston Martinnál versenyző Fernando Alonso és a Sauberhez átigazoló Nico Hülkenberg követte.

Liam Lawson megforgatta a Red Bullt a 3-as kanyarban, ám szerencséjére nem ásta el magát a kavicságyban. A csapat visszarendelte a boxba, hogy ellenőrizzék az új konstrukciót, így a fiatal új-zélandi versenyző egy időre parkolópályára került.

A délelőtt tesztelőknek a széllel kellett leginkább megküzdeniük, ám ezt leszámítva zavartalanul gyűjthették az adatokat. A nap első felében Kimi Antonelli bizonyult a leggyorsabbnak, Liam Lawson és Alex Albon előtt. Lewis Hamilton az ötödik pozíciót szerezte meg, és ezzel teljesítette is az első tesztnapját a Ferrari színeiben.

Emlékezetesre sikerült az első tesztnap délutánja:

A délután sorra kerülő pilótáknak szokatlan problémákkal is szembe kellett nézniük.

Isack Hadjar fél óra elteltével elsőként merészkedett ki a pályára, majd őt a regnáló világbajnok, Max Verstappen követte.

Charles Leclerc is feltűnt a Scuderia színeiben, míg George Russell nyugodtan integetett a közönségnek a boxutcafalon. Hadjar egy kisebb piruetett bemutatott, míg a Mercedes brit pilótája is a pályára hajtott. Addig Lando Norrisnak várnia kellett. Egy órát bukott a McLaren, ám a 25 éves versenyzővel a szemerkélő eső is megérkezett a pályára.

Csekély esély volt arra, hogy a csapadék ma a pálya fölé gyűrűzik, mivel leginkább holnapra várták a meteorológusok az esőt.

Magyar idő szerint 15:00-kor azonban váratlan esemény történt. Először a Red Bull garázsa sötétedett el, majd hirtelen több boxban is hasonlóan jártak a csapatok. Az áramszünet miatt piros zászlóval megszakították a tesztelést majd bejelentették, hogy egy órával meghosszabbítják a menetrendet.

Egyre jobban sötétedett Szahírban, míg a csapatok zseblámpával és ködlámpával próbáltak világítani. Miután visszatért az áram, a mezőny sietve folytatta a munkát. A tesztnap utolsó harmadában az eső is visszatért nagyobb intenzitással, így a csapatok kivárták, míg csillapodni kezd a csapadék.

Az utolsó fél órában Norris mutatott némi tempót, így rögtön a tabella élére került, míg mögötte George Russell és Max Verstappen végzett.

Élő közvetítésünket ide kattintva tudjátok visszaolvasni!