Ő lehet Wheatley utódja az Audinál?

Váratlanul, két futam után távozott az Audi éléről Jonathan Wheatley. A brit szakember helyét ideiglenes jelleggel Mattia Binotto veszi át.
Wheatley tavaly lett a Sauber/Audi csapat csapatfőnöke, a mostani távozása így rendkívül váratlan, a hírek szerint személyes okok állnak emögött, na meg az Aston Martin, ahol jó eséllyel kiköt majd.
Japánra így az olasz és egyben az egész F1-es projektet vezető Mattia Binotto készíti fel csapatfőnökként, ám a csapat mihamarabb szeretné megtalálni Wheatley utódját.
A Sky Sports egyik szakértője pedig meg is nevezte azt a személyt, aki tökéletes lehetne erre a szerepre.
„Miközben az Audi próbálja megszilárdítani a jövőbe mutató szervezet struktúráját, van náluk egy olyan személy, aki már sikerre vezette a csapatot a Formula E-ben, ő pedig Allan McNish. Szerintem ő tökéletesen megfelelne erre a feladatra.” – fogalmazott az X oldalán Will Buxton.
A brit Allan McNish 2002-ben a Toyota versenyzője volt a Forma-1-ben, majd később az Audi sportautó programjában vált igazi legendává. A németekkel négyszer is megnyerte a Le Mans-i 24 órás versenyt, majd ő vezette a Formula E csapatot, ahol a 2017/18-as szezonban egyéni és csapatbajnoki címet is szereztek.








