Ocon: Továbbra is szoros a kapcsolatom a Mercedesszel

Hegedűs Dávid2024. 02. 09.
Esteban Ocon
Fotó: Alpine

Lewis Hamilton év végi távozása megnyitja az utat sok pilóta előtt a Mercedesnél. Az egyik ilyen, nem túl váratlan jelölt lehet Esteban Ocon.

Az Alpine francia versenyzője a Mercedes juniorjaként került a Forma-1-be 2016-ban a Manor csapatnál, majd a Force India és a Racing Point után a Renault majd az átalakulás után az Alpine versenyzője lett.

2019-ben egy évet a kispadon töltött, ekkor ő volt a Mercedes hivatalos tartalékversenyzője.

Noha 2020 óta már más színekben versenyez, kapcsolata nem szakadt meg Wolffékkal, ami miatt jó esélyekkel pályázik a felszabadult ülésre 2025-re.

„Nyilvánvalóan még nagyon szoros a kapcsolatom a Mercedesszel, hiszen még mindig Mercedes junior vagyok, ez már nem titok.” fogalmazott az Alpine szerdai autóbemutatójakor. „De idén továbbra is minden erőmmel az Alpine sikeréért küzdök, 24 versenyem van erre és majd meglátjuk, hogy hol végzünk.”

„A Forma-1 rendkívül heves tud lenni, rengeteg minden megtörténhet, amint láthatjuk is, én készen állok a kihívásokra. Mindig is megvolt a kapcsolatom a Mercedesszel, még ha nem is olyan junior pilóta vagyok, de szerződésben állok velük.”