Orvosi ellátásra szorult a McLaren versenyzője a mexikói szabadedzés után

Vámosi PéterVámosi Péter2025. 10. 25.
Pato O'Ward, McLaren
Hector Vivas/Getty Images/McLaren

A McLaren pilótája Pato O’Ward orvosi ellátást kapott, miután részt vett első edzésén a Mexikóvárosi Nagydíjon.

Az ESPN szerint a 26 éves mexikói ételmérgezés miatt kapott kezelést, miután Lando Norris F1-es autóját vezette az FP1 edzésen hazai pályán. A jelentésük szerint O’Ward súlyos hasmenéstől és kiszáradástól szenvedett, ami miatt az első edzés után három órán át a pálya orvosi központjában kellett maradnia. A 2025-ös IndyCar-bajnokság második helyezettje intravénás folyadékot és gyógyszert kapott a tünetek enyhítésére. O’Wardnak le kellett mondania a tervezett kötelezettségvállalásait, többek között az interjúkat is. Ő volt az egyik a kilenc újonc pilóta közül, akik részt vettek a szabadedzésen, miután a csapatok befejezték az alkalmazásukat, ami kötelező az F1 szabályai szerint. O’Ward közel állt ahhoz, hogy visszalépjen a lehetőségtől, de végül 30 kört teljesített és a 13. leggyorsabb idővel zárt. A McLaren nap végi sajtóközleményében mégis nyilatkozott végül:

„Visszatérni a pályára Mexikóban igazán különleges számomra. A rajongók a héten szenvedélyesen és hangosan szurkoltak, így újra otthon éreztem magam. Szeretném megköszönni a csapatnak, hogy lehetőséget adtak nekem. Sikeresen végigcsináltuk a tervezett programot, és tényleg élveztem, hogy ma a kocsiban ülve támogathattam Landót és Oscart a bajnokságban. Azt várom, hogy a csapat erős teljesítménnyel zárja a hétvégét.”

Andrea Stella, csapatfőnök hozzátette:

„Köszönjük Patónak, aki Lando helyett jó munkát végzett az edzésen. Értékes hozzájárulást tett az adatgyűjtésünkhöz, amit az istállónk nagyra értékel.”

Charles Leclerc diktálta a tempót a Ferrarival az FP1-ben, majd Max Verstappen vezette az FP2 időmérőjét, miután visszatért a pályára, hiszen az első edzésen nem vett részt az újoncok miatt.