Pályán az Aston Martin AMR26, Newey láthatóan már megint valamit kitalált!

Vámosi PéterVámosi Péter2026. 01. 29.
Barcelona
Fotó: Aston Martin F1 Team

Az egyik legjobban várt pillanat elérkezett: az Aston Martin AMR26 is pályára lépett.

Lance Stroll feladata volt, hogy először vezesse az autót a Circuit de Barcelona-Catalunya pályán, egy bejáratós teszt során, amelynek célja a Honda motor megbízhatóságának értékelése volt. A szezon előtti tesztelés január 26-án, hétfőn kezdődött, és a legtöbb istálló már pályára is lépett. Az Aston Martin azonban korábban bejelentette, hogy elhalasztja a debütálását, és csütörtökön, az öt napos tesztelés negyedik napján próbálja meg elkezdeni a tesztelést, amelynek középpontjában a Honda motor megbízhatósága áll. Ez azt jelentette, hogy gyakorlatilag másfél napot veszítettek, a többi alakulathoz képest.

A betontorpedójuk tegnap délután érkezett meg Katalóniába, és szerdán 18:30-kor egy sima DHL teherautóval szállították a pályára. A SoyMotor.com pontosan rögzítette azt a pillanatot, amikor a teherautó behajtott a pályára, megerősítve, hogy a csapat betartotta a saját határidőit.

A tegnapi szándékuk az volt, hogy mára minden készen álljon az autó debütálására. Az eredeti cél az volt, hogy a lehető legjobban kihasználják az időt, és minél több kört teljesítsenek, hogy adatokat gyűjtsenek és megértsék az új autók viselkedését. Elkészültek az első friss képek Lance Strollról a volánnál, mert a kanadai pilóta volt az első, aki az első napon tesztelte az autót. Minden arra utal, hogy holnap, ha nem történik semmi váratlan, és a tervezett programot teljesíteni tudják, Fernando Alonso ül majd az autóba, és folytatja az Aston Martin által a szezon előtti tesztekre kidolgozott munkatervet.