Piastri ösztönzi a McLarent, hogy ne kelljen átigazolásra gondolnia

Tajthi AndreaTajthi Andrea2023. 12. 22.
Oscar Piastri
Fotó: McLaren

Oscar Piastri abban reménykedik, hogy 2024-ben nagyobb előrelépés történik a McLarennél, miközben a pletykák őt és csapattársát, Lando Norrist is kapcsolatba hozzák a távozással.

A wokingi székhelyű alakulatnak Piastri és Norris személyében az egyik legizgalmasabb versenyzőpárosa van a mezőnyben. Utóbbi már öt éve a csapatnál van, és eddigi legjobb F1-es szezonján van túl, 205 ponttal a hatodik helyen végzett a pontversenyben.

De annak ellenére, hogy Norris a McLaren főszereplője, Piastri a Lewis Hamilton utáni legjobb újonc szezonjával robbant be a köztudatba, és minden bizonnyal fényes jövő előtt áll.

A fiatal páros mostanra felkeltette a riválisok érdeklődését, és Piastri reméli, hogy a csapat ott folytathatja majd, ahol a  2023-as szezon második felében abbahagyta.

„Azt hiszem, csapatként sokkal több sikerben volt részünk az év második felében” – idézte az ausztrált a Mirror.

„Azt hiszem, teljes mértékben számítunk arra, hogy jövőre is harcba szállunk, hogy még többért küzdjünk, vagy legalábbis minden hétvégén megcsináljuk az idei jó hétvégéinket. De biztos vagyok benne, hogy a Mercedes és a Ferrari is ugyanígy gondolkodik.”

„Szóval mindent megteszünk majd, mindenképpen megpróbáljuk egy kicsit jobban kezdeni az évet, mint idén” – tette hozzá Piastri.

„Ami engem illet, úgy érzem, sokkal több tapasztalat van már a tarsolyomban. És remélhetőleg ezt fel tudom használni, bármilyen helyzetben is találjuk magunkat.”

A McLaren duójának jövője még néhány évre biztosított. Norris 2025-ig, Piastri pedig 2026-ig szóló új szerződést kötött, a csapat pedig további friss feltételeket szeretne kínálni, hogy elhárítsa a potenciális ajánlattevőket.

A Red Bull évek óta élénk érdeklődést mutat Norris fejlődése iránt, és a csapatfőnök Christian Horner nyilvánosan is beszélt arról, hogy csodálja Piastrit.

Mivel Sergio Péreznek a 2024-es szezon után lejár a szerződése, egyre valószínűbbnek tűnik, hogy a csapatnál üresedés lesz a következő szezon után, így a következő 12 hónap kulcsfontosságú lesz a McLaren számára, ha hosszú távon meg akarják tartani versenyzőiket.