Piastri válthatja Verstappent, amennyiben távozna

Az ég kék, a fű zöld, Max Verstappen ismét távozhat.
Nem tartozik újdonságnak, hogy Max Verstappen körül a távozásáról szóló a hírek megjelennek. A négyszeres világbajnok már régen kijelentette, hogy nem tervez hosszú Forma-1-es karriert, és azt is elmondta többször, a sportautózásban képzeli el a későbbi pályafutását. Utóbbi felé az elmúlt pár évben rengeteg lépést tett a saját csapatának alapításával kezdve. Tavaly óta pedig már hosszútávú versenyeken is elindul.
Az idei szabályváltozás eddig nem alakult zökkenőmentesen, ezáltal rengeteg kritikát kap. Verstappen az egyik szószólója ennek, aki évekkel a bevezetés előtt is nyíltan támadta azt. Ez pedig sokak szerint a sorozatból való kivonulást érheti el hollandnál, hiába köti szerződés a Red Bullhoz 2028-ig. Emellett többször összeboronálják rivális csapattal őt, amikből eddig nem lett semmi, de ez megváltozhat.
A Motorsport.com úgy tudja, hogy az F1-ből még nem, de a Red Bulltól leléphet Verstappen. Az energiaitalosok az előző korszakban a legsikeresebb csapat voltak, ugyan tavalyra jelentősen visszaestek, és a McLaren legyőzte őket. Az idéntől már a Forddal karöltve kezdték meg a szezont, akikkel eddig kevés sikert éltek meg. Verstappen mindössze csak a hetedik a tabellán, a legjobb helye pedig egy ötödik hely a múlt hétvégéről, Miamiból. A csapat frissen szerződtette Isack Hadjart az idei évre, aki szintén küszködik, a tizenharmadik helyet foglalja el a pontversenyben. Egyelőre nem úgy néz ki, hogy a Red Bull megtalálta a megoldást a problémákra, így ez a szezon jóformán mehet a kukába, amelynek végén a szupersztárjukat is elveszíthetik. Több forrás is megerősítette ezt az információt Miamiban, annak ellenére, hogy rendelkezik szerződéssel a következő évre, és a csapat határozottan állítja, hogy nem megy sehova.
Viszont mindig kell egy B terv. Laurent Mekies csapatfőnök és Oliver Mintzlaff a Red Bull márka ügyvezető igazgatója készen áll arra, hogy Oscar Piastrit szerződtesse le klasszisuk helyére. Az utóbbi években Sergio Pérez kivételével rendre a saját akadémiájukról válogattak pilótákat a csapataikba, amelynek keretein belül rengeteg versenyzőt adtak a mezőnybe. Ez most változhat. Már nincs a csapatnál Dr. Helmut Marko, aki előszeretettel dobott be újoncokat, így került többek között Hadjar is az anyacsapathoz, aki a második évét tölti a királykategóriába, ezért rá nehéz lenne bízni máris egy főpilóta szerepet. Ráadásul, ha a saját fiaik közül választanának, akkor a Racing Bullsból Liam Lawson és Arvid Lindblad között kellene dönteni. Előbbi tavaly megjárta két futam erejéig a Red Bullt, amíg utóbbi idén kezdett az F1-ben, tehát nem célszerű egyből felvinni a csapathoz, egy szintén igen fiatal versenyző mellé.
Ezért jöhet a képbe Piastri, aki bármelyik másik alakulatnál a kedvezményezett versenyző lenne. Azt hozzá kell tenni, hogy szerződése 2027-ig szól, de mint tudjuk, a Forma-1-ben egy élő paktum sem jelent életbiztosítást. Viszont érdekes lehetne az a forgatókönyv, hogy egy cserét csinálnának, amelynek keretében Piastri a Red Bullhoz, Verstappen pedig a McLarenhez kerülne. Egyelőre nem tudni, mennyire lennének benne a tavalyi bajnokok egy ilyen dologban.









