Max Verstappen hosszú idő pozitívan nyilatkozott az RB22-ről

Lénárt DávidLénárt Dávid2026. 05. 02.
Max Verstappen
Fotó: Mark Thompson/ Getty Images / Red Bull Content Pool

A négyszeres világbajnok szerint most már jobban meg tud bízni az autójában, miután a csapat jelentős fejlesztési csomagot vetett be Miamiban. A hétvégére átalakított RB22-vel az ötödik helyre kvalifikálta magát a sprintre, és eközben ott volt a McLaren, a Ferrari és a Mercedes közvetlen közelében is, ráadásul George Russellt és Lewis Hamiltont is megelőzte a rajtsorrendben.

Verstappen első benyomása összességében pozitív volt, mert úgy érzi, az autó kiegyensúlyozottabb lett, és ebből több teljesítményt tud kinyerni, még ha a gyors kanyarokban továbbra is maradt gyenge pontja a csomagnak.

„Jobban összeállt az autó. Természetesen még mindig vannak dolgok, amelyeken dolgozunk, de ez egy igazán pozitív lépés volt számunkra.

„Az előző néhány versenyen több mint egy másodperc volt a hátrányunk. Azt mondanám, hogy most ennek már majdnem a felére csökkentettük a különbséget, szóval ez pozitívum.”

„Az első szektorban még mindig nagyon gyengék vagyunk, főleg a nagy sebességű részeken, úgyhogy tudjuk, hogy ezen még dolgoznunk kell, de a többi rész már sokkal inkább összeálltnak tűnt.”

„Úgy fest, hogy egy kicsit el tudtunk lépni a középmezőnytől.”

„Nyilván még mindig nem ott tartunk, ahol én szeretném, de legalább már jobban tudok bízni az autóban.”

Nagy kérdés volt, hogy milyen tempót tudnak diktálni az energiaitalosok. Habár úgy tűnik, negyedik erők maradnak továbbra is, Verstappen szerint inkább közelednek, mintsem távolodnak a nagy hármastól.

Csapattársa, Isack Hadar a 9. helyet szerezte meg a tegnapi sprintidőmérőn. Majdnem egy másodpercet kapott Max Verstappentől.