Pourchaire-nek fáj, hogy semmit nem ér az F2-es bajnoki címe

Tajthi AndreaTajthi Andrea2024. 08. 24.
Théo Pourchaire
Fotó: Joe Skibinski | IMS Photo / Penske Entertainment

Théo Pourchaire hangot adott neki, hogy „fájdalma” számára, hogy nem jutott Forma-1-es lehetőséghez, miután megnyerte az F2-es bajnokságot.

A Sauber pártfogoltja nem tudott helyet szerezni a Forma-1-ben a 2024-es szezonra, mint regnáló F2-es bajnok. Így helyette a japán Super Formula és az amerikai IndyCar felé vette az irányt, bár a McLaren néhány futam után megvált tőle.

Pourchaire továbbra is a Sauber kötelékében marad, mely csapat az Audi érkezésére készül. Feltehetően jövőre sem lesz helye a francia versenyzőnek, mert Nico Hüleknberget már leigazolták, és úgy tűnik, hogy Valtteri Bottas pedig talán marad a csapatnál.

„Nehéz, mert megnyertem az F2-es bajnokságot, ami az utolsó lépés az F1 előtt” – magyarázta a Speed Street podcastban.

„Mindenki a Formula 2-es versenyzőket nézi az F1-es paddockban, hogy melyikük fog az F1-ben versenyezni a következő években.”

„Én úgy éreztem, hogy figyelembe vettek, de nem eléggé, és ez eléggé fáj.”

„Azt hiszem, az ajtó még nem zárult be, de tudod, ez a Forma-1, sosem tudhatod, mi történhet a Forma-1 világában.”

„Őrült dolgokat látsz megtörténni, szóval még mindig úgy gondolom, hogy valószínűleg megérdemlek egy esélyt, legalább egy esélyt, hogy megmutassam magam” – tette hozzá Pourchaire.

„Tárgyaltam néhány más csapattal, főleg a következő szezonra várva. Mert ha nem kapok lehetőséget a Forma-1-ben, akkor az IndyCar az, amit igazán szeretnék csinálni.”