Ricciardo, a maximalista: „5. is lehettem volna”

Tajthi AndreaTajthi Andrea2023. 10. 30.
Daniel Ricciardo
Fotó: Rudy Carezzevoli/Getty Images / Red Bull Content Pool

Daniel Ricciardo elárulta, még jobb helyen is végezhetett volna a Mexikói Nagydíjon. Elmondása szerint lehetősége lett volna arra, hogy megelőzze George Russellt az ötödik helyért, ha nem lett volna piros zászlóval  megszakítva a verseny.

Az ausztrál Mexikói Nagydíj hétvégéjén lenyűgöző teljesítményt nyújtott az AlphaTaurival: a negyedik helyre kvalifikálta magát, majd a 7. helyen intették le a versenyen. Ennek ellenére kicsit csalódott a végeredmény miatt, mert úgy érzi, még több pontot gyűjthetett volna.

Ricciardo George Russellel csatázott, és 0,55 másodpercen belül volt már hozzá, mikor leintette a kockás zászló.

„Nagyszerű hétvége” – mondta Ricciardo a francia Canal + csatornának a verseny után. „Mindent jól kontrolláltunk, a versenyt a piros zászlóig jól irányítottuk. Ma akár az 5. helyen is végezhettünk volna. A piros zászló nagyobb hatással volt ránk, mint a többi versenyzőre. A végén majdnem elkaptuk George-ot.”

„Megpróbáljuk ebben a tempóban befejezni a szezont. Yuki balesete nélkül több pontot is szerezhettünk volna.”

Míg a piros zászló néhány versenyzőnek lehetővé tette, hogy elvégezze a szükséges változtatásokat, mások, köztük Ricciardo, rossz jelnek tekintették. A versenyző úgy fogalmazott, hogy bár a piros zászló befolyásolta a versenyüket, a legfontosabb dolog Magnussen biztonságának garantálása volt.

„Tökéletes hétvége volt számomra” – közvetítette Ricciardo a Sky Sports Italiának. „A verseny jól ment. Talán ha nem lett volna piros zászló, az 5. helyen végezhettem volna, de a legfontosabb, hogy Kevin jól van.”

Ricciardo célja, hogy a következő, brazíliai versenyen is megőrizze a Mexikóban mutatott tempót.