Ricciardo már hálás a Red Bullnak a kirúgásáért

Tajthi AndreaTajthi Andrea2026. 04. 03.
Daniel Ricciardo
Fotó: Rudy Carezzevoli/Getty Images / Red Bull Content Pool

Daniel Ricciardo pályafutása nem úgy ért véget, ahogy a rajongói remélték. Az ausztrál őszintén beszélt arról, mi zajlott le benne a kulisszák mögött. Elismerte: bár kétszer is elbocsátották, utólag hálás a Red Bull vezetésének, amiért pontot tettek a küzdelme végére.

Daniel Ricciardo elismerte, hogy utólag mát hálás a Red Bullnak és a Racing Bullsnak azért, hogy ők hozták meg a döntést a Forma-1-es karrierje befejezéséről. Hozzátette, hogy önmaga valószínűleg nehezen tudott volna kilépni a sportból.

A nyolcszoros futamgyőztes még a 2024-es szezon vége előtt elvesztette helyét az energiaitalosoknál, helyét pedig Liam Lawson vette át.

A Ford vezérigazgatója, Jim Farley podcastjában Ricciardo őszintén beszélt az F1-ben töltött utolsó éveinek megterheléséről és a távozása körülményekről.

„Végül elbocsátottak” – mondta.

„Ez volt a valóság akkoriban. Azt hiszem, miután ez megtörtént, az elmúlt két évben kétszer bocsátottak el, és ez is nagyon kimerített.”

„Beletettem a lelkemet. Eléggé kimerültem tőle.”

„Visszagondolva hálás voltam, hogy meghozták helyettem a döntést. Azt hiszem, nehéz lett volna azt mondani, hogy nekem elegem van.”

Mire 2024-ben, a Szingapúri Nagydíj után leváltották, Ricciardo elismerte, hogy már érezte, hogy közeledik a menesztésének napja.

„Azt hiszem, tudtam, hogy valószínűleg végeztem, mert tudtam, hogy nehezebb számomra a korábbi szinten teljesíteni” – ismerte el.

„Bármi okból is, elvesztettem valamit, és nem baj, ha ezt beismerem.”

36 éves ex-versenyző úgy véli, sokszor a közönség talán többet gondol a versenyzőkről, mint indokolt.

„Vannak emberek, akik szeretnek téged, és továbbra is azt mondják, hogy nagyszerű vagy, és meg tudod csinálni, de bármennyire is szereted őket, be kell csuknod az ajtót, és egyedül kell meghoznod ezt a döntést, és őszintének kell lenned magaddal” – mondta.

„Ha eljutottam volna a tavalyi év végéig, azt hiszem, még mindig sok ilyen gondolatom lett volna, és megbeszéltem volna magammal, mert tudtam, hogy egyre nehezebb lesz számomra, és nagyon mélyre kellett ásnom, hogy olyan eredményt érjek el, amire büszke lehetek.”

„Mindig azt akarod hinni, hogy mindenki törődik veled, és valószínűleg még mindig így van, de ők nem tudják, milyen az, amikor te vagy, és a te helyzetedben vagy.”

„Tavaly, a visszavonulásom évében, rengeteg időt szántam arra, hogy csak visszatekintsek a karrieremre, és békét kössek vele.”

Amióta visszavonult az F1-ből, Ricciardo a versenyzésen kívüli életre helyezte a hangsúlyt. Ausztráliában volt, a Ford globális nagyköveteként végzett munkával foglalkozott, valamint saját Enchanté divatmárkájának fejlesztésével foglalatoskodott.