Rosberg nem repes az örömtől, hogy Antonelli lett a kiválasztott

Vámosi PéterVámosi Péter2024. 09. 01.
toto wolff, andrea kimi antonelli, george russell
Fotó: Jiri Krenek/Mercedes-Benz AG

Andrea Kimi Antonelli George Russell mellett versenyez majd a Mercedesnél a 2025-ös Forma-1-es idényében.

Ezt szombat délelőtt, az Olasz Nagydíj harmadik szabadedzése és időmérője előtt jelentették be. Nico Rosberg 18 évesen nem lett volna erre képes árulta el a Sky Sportsnak az FP3 előtt:

„Ez a srác igazán különleges, ez tény. Ő lehet a következő generáció legnagyobb tehetsége, az biztos. Szóval ha most Verstappen, akkor később Kimi Antonelli lehet. De még korai ezt megítélni, épp most néztem ezt a sajtótájékoztatót itt a helyszínen, és a fejemet rázom, mert belülről ott látom magam, 18 évesen nem tudtam volna megbirkózni ezzel. Anélkül, hogy az önbizalmam is meglenne, hogy igen, meg tudom csinálni úgy, hogy megnyerem a Formula 2-t vagy valami hasonlót, mert pechje van, hogy rossz autót kapott ott. Így nem tudja igazán megmutatni majd, hogy mire képes. Tehát ez sem segít igazán.”

Toto Wolff már arról beszélt, hogy Antonellire hamar esett a választása. Az osztrák ugyanis elárulta, hogy alig öt perccel azután, hogy Lewis Hamilton távozását bejelentették, Antonellin gondolkodott. Wolff a szezon során kísérleteket tett arra is, hogy Max Verstappent az alakulatához hozza, de ez nem jött össze.