Russell sikert hozott a második edzés, ahol a McLarenek összekapták magukat, a Williamsek pedig szárnyalnak

Silló BarnabásSilló Barnabás2025. 06. 14.
George Russell
Fotó: LAT Images / Mercedes-Benz AG

Sokáig kellett fennmaradnia annak, aki a Kanadai Nagydíj második szabadedzését megnézte, hiszen magyar idő szerint este tizenegykor kapta meg a mezőny a zöld zászlót.

A hétvégén több csapat is jubilált, a Haas a kétszázadik, az Aston Martin a századik versenyhétvégéjén indul el. Ami a szabadedzés előtt kiderült, hogy Charles Leclerc az első edzésen történt balesete miatt nem vesz részt a második etapon.

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

Scuderia Ferrari HP (@scuderiaferrari) által megosztott bejegyzés

Elsőként Lewis Hamilton ment ki körözni a pályára, de hibázott ezért elvette a körét. Nem sokkal később az első komolyabb érdekességet a haza hős, Lance Stroll hozta. A hetes kanyarból kifelé jövet túl közel ment a falhoz, ezért az autója balelejével megérintette a falat, és ennek következtében letört a balelső kereke. Piros zászló nem jött, a hajtűkanyarnál félreállt.

Az első erősebb mért időket a McLarenek szolgáltatták közepes abroncsokon. Néhány versenyző lágy gumikon ment ki, és ekkor Alex Albon lépett fel elsőnek. Aztán George Russell megkezdte az 1:12-vel kezdő köröket, így ő állt az élre, közepeseken.

Húsz perc telt el, amikor a versenyzők egyre jobban elkezdték nyomni. Ezt bizonyítja, hogy a Bajnokok Fala előtti sikánt jó néhányan átvágták. Albon az első szabadedzésen sok „balhéban” volt benne, most a boxutcában nézte el a Williams garázsát. Harmincöt perccel a vége előtt Franco Colapinto forgott meg a kettes kanyarban, pont amikor jött ki a csapattársa, Pierre Gasly.

Féltávnál továbbra is Russell volt az élen, majd Hamilton, Carlos Sainz, Isack Hadjar, Max Verstappen alkotta a legjobb ötöt.

Ekkor Leclerc-en és Russellen kívül mindenki kint volt a pályán, és sok hajmeresztő eset volt. A két Racing Bulls keveredett nehézségekbe, majd Colapinto csinálta megint a bulit, amikor ki szeretett volna menni a boxba keresztben, amit később feljegyeztek a versenybírók.

Az edzés háromnegyedénél a Mercedes motoros autók mozogtak a legjobban, mert az első hét helyet Mercedes, McLaren, Williams és Aston Martin (Alonso) foglalta el. Az edzés végén már nem záporoztak a gyorskörök, így a sorrend nem változott. Az első háromban Russell, Norris, majd Andrea Kimi Antonelli volt.

Egy perccel a vége előtt még akadt egy spanyolajkú balhé, ugyanis Gabriel Bortoleto és Carlos Sainz ütközött majdnem a célegyenesre fordulva.

A végeredmény: