Russell szerint Hamilton most már nem igazolt volna a Ferrarihoz

Hegedűs Dávid2024. 07. 26.
George Russell, Lewis Hamilton
Fotó: Sebastian Kawka / Mercedes-Benz AG

Már a szezont megelőzően biztossá vált, hogy Lewis Hamilton 2025-től a Ferrari versenyzője lesz. Akkor még úgy tűnt, hogy egy gyengébb csapatot hagy el egy erősebb kedvéért.

A szezont második erőként kezdte a Ferrari, ám a szezonközbeni fejlesztésekkel lemaradni látszanak, ugyanis az év felénél már csak a negyedik leggyorsabbnak tűnnek, miközben a McLaren és a Mercedes is átugrotta őket.

Az elmúlt három versenyből kettőt is nyertek az ezüst nyilak, miközben stabilan hozzák a dobogós helyeket, mind Hamilton mind pedig Russell jóvoltából.

Ami a jelen erőviszonyokat illeti, Hamilton a Ferraris igazolással visszalépést követ el, emiatt csapattársa úgy véli, hogy túl hamar hozta meg ezt a döntést a hétszeres bajnok.

„Nem hiszem, hogy ha mindig is így teljesítettünk volna, mint most, akkor elhagyta volna a csapatot. Semmi szín alatt, ebben biztos vagyok.” – kezdte Russell. „2026-ra az erőforrásunk igen erősnek tűnik, és minden, amit az üzemanyaggal teszünk ígéretes, nagyon optimisták vagyunk a jövőt illetően. Bármilyen nehéz is volt az elmúlt néhány év, most tényleg úgy érzem, hogy lendületben vagyunk.”