Russell szerint vannak F1-es versenyzők, akik versenyhétvégéken is isznak

Tajthi AndreaTajthi Andrea2024. 02. 25.
George Russell
Fotó: Stephen Reuss/Mercedes-Benz AG

A Netflix Drive to Survive című sorozata a Forma-1 2023-as szezonját dolgozta fel. Ebből az is kiderül, hogy „egyes versenyzők” versenyhétvégén sem veti meg az alkoholt.

Közös repülőútjukon George Russell és Lando Norris beszélgettek erről.

„Menjünk el valahová ma este” – mondta Norris. Majd miután haverja visszakérdezett, a McLaren versenyzője így folytatta: „Csak vicceltem, sosem tennék ilyet.

Russell aztán beszámolt róla, hogy a Williamses szerződésében volt is kikötés erre vonatkozóan.

„A Williams szerződésemben benne volt, hogy nem megengedett a piálás (verseny)hétvégén” – mondta.

„Nem mondanék neveket, de határozottan vannak, akik isznak.”

„Úgy gondolod?” – kérdezett vissza Norris.

„Tudom!” – vágta rá Russell. „Láttam.”

„Egy normális versenyhétvégén?” – hüledezett Norris.

„Ja!” – felelt Russell. „Lefizettek, hogy ne mondjam el.”

Erre Norris ártatlanul feltette a kezeit, hogy nem ő volt, versenytársa pedig meg is erősítette ezt.