Schumacher szerint még nem szabad leírni Norrist

Hegedűs Dávid2025. 09. 05.
Lando Norris
MONZA, ITALY – SEPTEMBER 04: Lando Norris of Great Britain and McLaren looks on during previews ahead of the F1 Grand Prix of Italy at Autodromo Nazionale Monza on September 04, 2025 in Monza, Italy. (Photo by Steven Tee/LAT Images)

Ralf Schumacher úgy véli, hogy hiába nullázott Hollandiában és került jelentős hátrányba, továbbra is komoly esélyes a bajnoki címre Lando Norris.

A McLaren brit versenyzője csapattársa mögött haladt a második helyen Zandvoortban, amikor elfüstölt alatta a McLaren. Piastri pedig behúzta a futamot, így 34 pontosra növelte előnyét az összetettben, ilyen nagy differencia idén még nem volt.

Sokak szerint ezzel eldőlt a világbajnoki cím sorsa, látva a McLaren fölényét.

Ám még hátra van 9 verseny, és bőven ledolgozhatja még a hátrányát Norris, hasonlóan látja az egykori F1-es pilóta Ralf Scumacher is.

„Nem hiszem, hogy most láttunk utoljára DNF-et, az autók egyre jobban „öregednek”, egyre jobban használódnak el, a motorba bepakolt kilométerek csak nőnek. Ez azt jelenti, hogy az elemeket cserélni kell, ami pedig rajtbüntetéseket von maga után. Egy ugyanilyen pedig megtörténhet Oscarral is.” – mondta a német.