Show vagy sport? Az F1-es versenyzők után te is véleményezheted

Tajthi AndreaTajthi Andrea2025. 11. 10.
Fernando Alonso, Isack Hadjar
Fotó: Sam Bagnall / Sutton Images / Getty Images / Red Bull Content Pool

Az elmúlt hetekben több olyan kritika is napvilágot látott – méghozzá versenyzők részéről –, hogy a Forma-1-es versenyek jelentős eseményei, jelenetei egyre gyakrabban háttérbe szorulnak a pályán kívüli látványosságok – például sztárok, VIP-vendégek vagy a versenyzők barátnői – javára.

A spanyol versenyző, Carlos Sainz például azt mondta, hogy a Szingapúri Nagydíj alatt szinte többet volt képernyőn a barátnője, mint ő maga, aki sorra előzte versenytársait – előzései nem is kerültek képernyőre.

De honfitársa, Fernando Alonso is hangot adott annak, hogy a rádiókommunikációra és a körítésre túl nagy fordított hangsúlyt fektetnek, ráadásul gyakran ezt épp egy pályán zajló, izgalmas történés kárára.

Mióta az F1 amerikai tulajdonba került, nagyobb hangsúlyt fektetnek a show-ra és a látványra, aminek kétségkívül fontos szereplői a VIP-vendégek a versenyzők hozzátartozói is. Továbbá azt remélik, hogy ezzel a fiatalabb néző számára is vonzóbbá tehetik a sportot.

A versenyzők szerint azonban ez nincs mindig összhangban azzal, amit egy motorsport-rajongó elsősorban vár: izgalmas versenyt, előzéseket.

Sokszor épp az a kritika éri az F1-et, hogy unalmasak a versenyek, így nem szerencsés ha egy show-elem kedvéért épp egy előzésről, felzárkózásról maradunk le.

Szerinted milyen a verseny-celebek arány a közvetítésekben?

  • Pont jó az arány
  • Túl sok celeb/barátnő: a verseny sokszor háttérbe szorul
  • Túl kevés celeb/barátnő: szerinted bőven belefér ez még

Szerinted túl sokat, vagy túl keveset mutatnak az F1-es közvetítésekben pályán kívüli dolgokat (celebek, barátnők, stb.)?
78 Szavazat · 78 szavazat