Stella: Senki sem szerzett volna több pontot Norris autójával

Galambos Bence2025. 09. 22.
Lando Norris
Fotó: Sam Bagnall / Sutton Images / McLaren

A Mclaren csapatfőnöke Andrea Stella úgy látja, hogy Lando Norris nem igazán tudott volna sehogyan sem a hetedik helynél előrébb végezni.

Szeles időjárási körülmények között zajlott a különösen nehéz időmérő edzés. Norris, aki egész hétvégén gyorsnak tűnt, csak a hetedik helyet szerezte meg végül. Ebben persze nem segítette a 15. kanyarban elkövetett hibája sem, a Q3 végén.

Vasárnap Norris nem tudott előrébb kerülni, az ötödik körben Charles Leclerc megelőzte. Ezt csak az utolsó etapban sikerült visszaszereznie a hetedik helyet. Kísérletét nem segítette a lassú kerékcsere sem, ami miatt Liam Lawson és Yuki Tsunoda által vezetett vonat mögé csúszott vissza.

A csapatfőnök, Stella védte Norris versenyzői teljesítményét. Rámutatva, hogy a McLaren egyszerűen nem volt elég gyors ahhoz, hogy Norris a rajt után megelőzze a többieket.

„Úgy gondolom, Lando remek versenyt futott. Kiautózta azt, ami az autóban volt. Szerintem Lando autójával senki más nem tudott volna több pontot szerezni.” – mondta Stella.

„Reméltük, hogy lesz egy olyan autónk, amellyel előzni lehet, de a valóság az, hogy az autó nem volt elég gyors ahhoz, hogy az utolsó kanyar után közel maradjon az előtte haladóhoz. Ez persze ellehetetlenítette . Ez azt jelenti, hogy Lando az egész versenyt a forgalomban töltötte, annak ellenére, hogy úgy érezte, az autó többet tudna nyújtani.”

„A több pont megszerzésének felelőssége inkább a csapat vállát nyomja, mert egy gyors boxkiállással talán lehetőséget adhattunk volna Landónak, hogy megtámadja Lawsont.”

Mivel csapattársa és bajnoki riválisa, Oscar Piastri az első körben kiesett, a bakui hétvége hatalmas lehetőséget jelentett Norris számára. Jelentősen csökkenthetett volna 31 pontos hátrányán, de a hetedik hellyel végül csak hat pontot szerzett.

„Ha csak a pilóták bajnokságát nézzük, akkor nyilvánvalóan ez egy lehetőség volt néhány pont megszerzésére, mint például tegnap a kvalifikáción.” – ismerte el Stella. „De, mint mondtam, ma nem tudtunk Landonak olyan autót adni, amellyel előre tudott volna lépni a mezőnyben.”

„Lando hat pontot szerzett. De szerintem nem olyan egyértelmű, hogy ez több is lehetett volna, tekintve az autó versenyképességét. – zárta Stella